Güncel

Şehit Aileleri Derneğince İftar Verildi

Şehit Aileleri Derneğince İftar Verildi

16 Mayıs 2019 07:33
-A

+A


Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından verilen ve ilimizdeki şehit yakınlarını bir araya getiren iftar yemeğine katıldı.Askeri Gazinoda düzenlenen iftar programına Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş ve eşi Duygu Gümüş, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve Kezban Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, daire müdürleri, eşleri ve şehit aileleri katıldı.
 İftardan sonra İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından konuşan Vali İbrahim Akın, mübarek Ramazan ayında şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilediğini söyledi.
 
Bu topraklar üstünde özgürce yaşayabilmemizi şehitlerimize borçlu olduğumuzu belirten Vali İbrahim Akın, “Böylesine güzel bir Ramazan akşamında şehitlerimizin değerli anne-babalarıyla, kardeşleriyle, evlatlarıyla bir arada bulunmaktan dolayı çok memnunuz. Dinmeyen acılarınızı gönülden paylaşıyoruz. Şehitlik en büyük mertebedir. Bu nedenle, şerefli bir ölüm herkese nasip olmaz. Bu duygularla bütün şehitlerimize rahmet, sizlere de sabırlar diliyorum.” dedi.
Çeşitli ilahilerin sunulduğu ve sema gösterilerinin de yapıldığı iftar programı, Sayın Valimizin şehit yakınları ile ilgilenerek onlarla yaptığı sohbet ile sona erdi. 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku