Güncel

ŞEHİT AİLELERİMİZE HİZMET EDECEK OLMANIN MUTLULUĞUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ

ŞEHİT AİLELERİMİZE HİZMET EDECEK OLMANIN MUTLULUĞUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ

Okunma: 349

11 Ağustos 2021 15:46
-A

+A

ANADOLU ÖLÜMSÜZ KAHRAMANLAR KONFEDERASYONU kuruldu
Anadolu Şehit Aileleri Derneği Kırşehir Şubesi, şehit ailelerini tek çatı altında toplayarak, şehit ailelerinin sorunlarına tek merkezde çözüm bulmak amaçlı yapılan çalışmaları sonuç verdi ve Dernek, ANADOLU ÖLÜMSÜZ KAHRAMANLAR KONFEDERASYONU adı altında kuruldu. Başkan Ali Sarıca, "Olmaz denilen oldu,  Anadolu Ölümsüz Kahramanlar Konfederasyonu kuruldu. Şehit ailelerine hayırlı olsun... " dedi.
Başkan Sarıca, Gazetemize yaptığı açıklamada;  "Ankara Valiliğine yapılan müracaatın ardından, Derneğimizin talebi kabul edildi ve tek çatı altında toplanmanın gururu içerisindeyiz. Dernek olarak Şehit Gazi Federasyonumuzun, Kıbrıs Gazilerimizin, Malul Gazilerimizin, Koruyucuların konfederasyon olarak genel merkezi varken Şehit ailelerinin yoktu.
Bizim adımızı kullanarak bu işi maalesef bu güne kadar getirdiler, yaşanan bütün zorluklardan sonra konfederasyonumuz kuruldu. Benim adıma, şehit ailesi, şehit çocuğu adına kimse bundan sonra hak ve söz sahibi olamayacak." dedi.
OLMAZ DENİLEN OLDU...TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİK
Bütün zorluklara rağmen konfederasyonumuzu kurduk diyen Başkan Sarıca; "Anadolu şehit Aileleri Derneği başkanı olarak , daha öncede Kırşehir'de Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği başkanı olarak ve bir şehit babası olarak çalışmalarımı yaptım. Fakat 10 yıldır bir türlü  bu konfederasyon için mücadele verdi ve sonunda başardım Konfederasyonumuz kuruldu ve tüm Türkiye'deki şehit ailelerine hayırlı olsun. Bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde Hakkari'sinde Çanakkale'sine kadar derneklerimizin bir araya gelerek Ankara'da bir genel merkezimiz oldu. Bütün şehit ailelerinin birbirlerine sahip çıkmalarını ve ayrılıkların olmamasını , şehit ailelerinin aslına dönmesini talep ediyorum. Bu mücadelemde her türlü iftiraya maruz kaldım, birçok zorlukla mücadele etti. Zor olanı başardık ve olmaz denilen oldu. Tüm şehit ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
4 FEDERASYONLA KONFEDERASYONUMUZU KURDUK
Konfederasyon yolunda yaşanan zorlukları vurgulayan Başkan Sarıca,  "Türkiye'de 40 yıl önce olması gereken şehit ailelerinin konfederasyon çatısı altında birleştirme çalışmaları yıllarca sürdü. Şehit ailelerinin yaşlı olması, Dernek Başkanlarının genelde yaşlı insanlardan olduğundan dolayı bu iş bu zamana kadar sürdü. Ben 10 yıldır mücadele ediyorum. Birçok dernekle yapılandırma oldu, katılım sağlandı, toplantılar düzenlendi. Elazığ Valisi ile görüşme gerçekleştirdik ve Dernek Başkanı ile görüşüp desteğini esirgemedi. Valinin talebi ile faaliyete geçilerek konfederasyon oluşturmak ve şehit ailelerinin bir araya gelmesi istendi. Fakat orda bulunan 43 gazimiz bu duruma razı olmadı birileri devreye girdi ve bizi bir araya getirmek istemediler. Ama çok şükür bu işi başardık ve 4 federasyonla konfederasyonumuzu kurduk." dedi.
TÜRKİYE'DE 81 İL TEMSİLCİLİĞİNİ KAPSAYAN ŞEHİT AİLELERİ DERNEKLERİ BİR ARAYA GELDİ
Anadolu Şehit Aileleri Derneği Kırşehir Şubesi, şehit ailelerinin tek çatı altında toplanması çalışmalarını ziyaret ettiği deprem bölgesi Elazığ'da da siyasi yetkilerle paylaşmıştı. Anadolu Şehit Aileleri Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Ali Sarıca; Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Çanakkale, Bitlis, Van gibi federasyon temsilcileri ile gittiği Elazığ'da, konfederasyon çalışmalarını anlatarak görüştüğü İçişleri Bakanlığı yetkililerinden destek istedi. Sarıca, yaptığı açıklamada; Türkiye'de 81 il temsilciliğini kapsayacak şekilde şehit aileleri derneklerini bir araya getirerek tek çatı altında Ankara genel merkezli bir konfederasyon çalışması içerisindeydik. Amacımız, şehit yakınlarının büyük şehirlerde ve illerde yaşadığı problemlere tek merkezli çözümler üretmek. Çalışmalarımıza; Adana, Çanakkale, Aydın, Osmaniye, İskenderun, Kahramanmaraş, Gaziantep, Van, Hakkari, Sivas, Tokat, Ağrı, Siirt, Iğdır, Bitlis, Elazığ gibi önde gelen dernekler destek sunuyor. Bizlerde ; Kıbrıs Gazileri, Korucular Federasyonu, Şehit ve Gazi Vakfı gibi bir genel merkezle şehit ailelerimize hizmet edecek olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz." dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku