Güncel

Seyfe Kuş Cenneti bölgesi Daha Konforlu Yola Kavuşuyor

Seyfe Kuş Cenneti bölgesi  Daha Konforlu Yola Kavuşuyor

25 Haziran 2019 07:24
-A

+A


 
Kırşehir’in en yoğun yollarından biri olan Seyfe, Gümüşkümbet arası yol yapım  çalışmaları aralıksız devam ediyor.Kırşehir İlinin tarihi ve görsel güzelliği ile bilinen Seyfe kuş cenneti ve Gümüşkümbet arasında bulunan 3,5 km’lik yolun yapım çalışmaları Özel idare ekiplerince devam ediyor.
            Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından 2019 yılı yatırım programı kapsamında bulunan Seyfe, Gümüşkümbet köyü arası başlatılan sıcak asfalt yapımı öncesi PMT serimi yapıldı. Zemin ve söküm çalışmalarından sonra ekiplerce yola PMT serimi yapıldı. Yapımı devam eden 3,5 km’lik yolun tamamı İl Özel İdare tarafından finanse edildi. Bu iş kapsamında 11.000 ton (pmt) pilentmiks  temel malzeme, büz sanat yapı malzemesi, kazı ve dolgu işleri yolun güzergâhı en iyi seviyeye gelecek şekilde yapılarak, çalışmalar devam etmektedir.Amacımız Seyfe Kuş cennetinin daha çok tanıtılması için  Rahat,güvenilir ve konfurlu yolculuk yaptırmak;  Yol yapım çalışmaların amacı ile  ilgili bilgi veren Kırşehir  Milletvekili Mustafa Kendirli,; Seyfe kuş cenneti, bölgemizde turizm açısından son derece önemli bir konuma sahiptir.Seyfe gölümüzde dünyanın en büyük flamingo toplulukları barınmaktadır,çevresinde ve içerisinde göl seyir terasları, seyir kulesi gözlem ve höyük noktalarının ile bir çok yabancı kuş bilimcilerin ve çevrecilerin dikkatini çekmektedir.
Yol yapım çalışmalarının tamanlanması ile bu bölgenin çehresinin değişeceğini ve bölgeye olan  ziyaret sayısının artacağını da  belirten Milletvekili Kendirli;"Yol medeniyettir, sorumluluk alanımızdaki tüm yollarımıza önem gösteriyoruz, vatandaşımızın taleplerine duyarsız kalmıyoruz. Daha önce mevcut zeminin söküm çalışmaları özel idare ekiplerimizce  tamamlanmıştı. Şu anda da Seyfe köyünde asfalt çalışması öncesinde PMT serimi ve sıkıştırma işlemi yapılmaktadır. Çalışmalarımızı Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz ve ekipleri tarafından koordineli bir şekilde yapılıyor. Amacımız Seyfe kuş cennetinin daha çok   tanıtılması için  yolun en kısa sürede bitirip hemşehrilerimizin daha rahat,güvenilir ve  konfurlu seyahat etmesini sağlamaktır.Yol yapım çalışmalarında büyük özveri gösteren ekiplerimize teşekkür ediyor, yapılacak olan yeni yolumuzun şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku