Güncel

Şeyh Edebali Düşler Atölyesi Projesi Hayata Geçiriliyor

Şeyh Edebali Düşler Atölyesi Projesi Hayata Geçiriliyor

Okunma: 531

1 Eylül 2020 15:28
-A

+A

           Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Kırşehir Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan ve KOP tarafından kabul edilen “Şeyh Edebali Düşler Atölyesi KOP ile Kuruluyor” projesi kapsamında projenin amacına uygun yürütülebilmesi için toplantı düzenlendi.
           Yapılan toplantıda çocukların de önerileri dikkate alınarak mimari taslak hazırlandı. KOP desteği ile hayata geçecek olan proje için ilk balyoz vuruldu.
           1200 proje arasından seçilen ve Kırşehir'i temsil edecek olan projenin hayata geçmesi ile Çocuk Destek Merkezinde hizmet alan tüm gençlere psiko-sosyal destek sağlamayı, mesleki eğitim desteği ile ara eleman olarak yetiştirmeyi, aynı zamanda kurulacak atölyelerdeki eğitimlerle insani, vicdani ve ahlaki yönü güçlü bireyler olarak yetiştirilmelerini amaçlanmaktadır.
Bu amaçla KOP projesi kapsamında kütüphane, bilgisayar atölyesi, uygulamalı mutfak atölyesi, müzik atölyesi, resim atölyesi, terapi atölyesi, kuaför atölyesi ve akıl zeka oyunları atölyesi kurulacak.
          Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, "Projede emeği geçen Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür eder, projede başarılar dileriz." dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku