Genel

SGK İl Müdürü H.Mehmet Akdeniz’ in Sosyal Güvenlik Haftası açıklaması

SGK İl Müdürü H.Mehmet Akdeniz’ in Sosyal Güvenlik Haftası açıklaması

Okunma: 599

21 Mayıs 2021 14:48
-A

+A

 

Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü H.Mehmet Akdeniz ,Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.
İl Müdürü H.Mehmet AKDENİZ, Her yıl mayıs ayının 2. haftası içinde kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında 2021 yılı içinde 16-22 Mayıs tarihleri arası Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanacaktır.
Müdürü  AKDENİZ açıklamasında şu ifadeleri kaydetti,
Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl tüm yurtta 16 Mayıs’ı içine alan hafta "SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI" olarak kutlanmaya başlanmıştır.
16-22 Mayıs 2021 tarihleri arası tüm ülkemizde Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Kırşehir ilimizde Valimiz İbrahim AKIN’ı ziyaretle hafta kutlamasına başladık. Ardından işverenlerimizi ziyaret ettik. Paydaşlarımız olan Sivil Toplum Kuruluşlarını ve Şehir Aileleri Derneğini ziyaret ettik. Hafta boyunca ziyaretlerimiz devam edecektir.
3 kurumun (Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) birleşmesinden oluşan Sosyal Güvenlik Kurumu kuruluş tarihi olan 16.05.2006 tarihinden bu güne kadar reform niteliğinde sayısız hizmet gerçekleştirmiştir.
Tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 Pandemi sürecinde de bütün vatandaşlarımızı Genel Sağlık Sigortası kapsamına alarak kurumumuza borcu olsa dahi ücretsiz sağlık hizmeti almalarını sağladık.
Sosyal güvenlikte sunulan hizmetleri, teknolojiye taşıyarak, e-devlet portalında en fazla hizmet sunan Kurum olarak dünyada öncü seviyeyi yakaladık. Böylelikle hizmetlerimizi evinde intyernet ortamında alan vatandaşlarımızın pandemi sürecinde evde kalmalarına katkı sağladık.
Sağlık sektörümüz gibi pandemi döneminde de başarılı bir sınav veren SOSYAL GÜVENLİK KURUMU, Ülke nüfusunun %98 ini sosyal güvenlik şemsiyesi altına alan bir kurumdur. Sosyal Güvenlik, vatandaşlarımız için anayasal bir hak olup devletimiz bu hakkı SOSYAL GÜVENLİK KURUMU kanalıyla vatandaşlarımıza kaliteli, adil, şeffaf, güler yüzlü, hızlı ve yerinde hizmet olarak vermeye devam edecektir. Tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutlar, saygılarımı sunarım.
           


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku