Güncel

Sıcaklıkların bunalttığı Kırşehir'de insanlar gölgeliklere kaçtı

Sıcaklıkların bunalttığı Kırşehir'de insanlar gölgeliklere kaçtı

Okunma: 341

3 Eylül 2020 11:18
-A

+A

KIRŞEHİR (İHA)
        - Kırşehir'de, sıcak havaların etkisini arttırması sonrası insanlar gölgeliklere kaçarken, serinlemek için çeşmelere koştu.
Hava sıcaklıklarının normal seyrinin üzerine çıkması ile birlikte insanlar, parklarda ve bahçelik alanlardaki gölgelerde ve su kenarlarında oturmayı tercih etti. Sıcaklıkların 36 derecenin üzerinde seyrettiği kentte olumsuzlukların yaşanmaması için insanlar zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmıyor. Çıkmak zorunda kalanlar ise ağaç gölgelikleri, parklar ve bahçelerde oluşan gölgeliklerde serinlemeye çalışıyor. Cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi olan Ahi Külliyesi yanında bir binanın duvarına yapılmış olan su şelalesinde ise kuşlar serinlemek için mola veriyor. Çocukların sıklıkla kullandığı Cacabey Meydanında ise çeşmeden su içilerek sürekli insanlar el ve yüzlerini yıkıyor. Hasan Barak, hava çok sıcak olduğu için sürekli çeşmelerden el ve yüzünü yıkadığını, Hüseyin Allı ise sıcaklıklar karşısında sürekli su içtiğini belirtti.
KIRŞEHİR'DE 2017'DEKİ SICAKLIK REKORUNUN KIRILMASI BEKLENİYOR
         Kırşehir'de hava sıcaklıklarının Perşembe ve Cuma günü artış göstereceğini belirten Meteoroloji İl Müdürü Ahmet Seyit Yıldız, 2017 yılı sıcaklık rekoru olan 37.8 derecenin üzerinde bir sıcaklık beklediklerini ve insanların mümkün olduğu sürece evlerinden öğle saatlerinde zorunlu olmadığı sürece dışarı çıkmamalarını istedi. 2 günlük artarak devam edecek sıcaklıkların Kırşehir'de, normal seyrine düşmesi bekleniyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku