Güncel

Sinan Meydan, Söyleşi ve İmza Günü Gerçekleştirecek

Sinan Meydan, Söyleşi ve İmza Günü Gerçekleştirecek

Okunma: 489

23 Aralık 2021 16:52
-A

+A

1997 yılından beri Eski Türk Tarihi, Atatürk ve Cumhuriyet tarihi üzerine araştırmalar yapmakta olan tarihçi yazar Sinan Meydan, Atatürk’ün Kırşehir’e gelişinin 102. Yıl dönümü programı çerçevesinde 24 Aralık 2021 Cuma günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde söyleşi ve imza günü gerçekleştirecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Sözcü gazetesi yazarı tarihçi Sinan Meydan’ın söyleşisi ve imza günü programına tüm Kırşehirli hemşerilerimizi davet ederek şu açıklamada bulundu:
“Kitaplarında ağırlıklı olarak Atatürk'ün hayatı, tarih ve dil çalışmaları ve Cumhuriyet tarihini inceleyen Sinan Meydan’ın Kırşehir’de ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki temsil heyeti üyelerinin, milli mücadele ruhunu tüm Anadolu'ya yaymak amacıyla Ankara'ya giderken yol güzergâhı üzerinde olan illerde de temaslarını sürdürmeleri ve bu kapsamda da 24 Aralık 1919 tarihinde de Kırşehir'e gelmeleri hepimiz için büyük anlam ifade ediyor.
Bu anlamlı günün 102. yıl dönümünde tarihçi yazar Sinan Meydan’ın yapacağı söyleşi de kuşkusuz o dönemlerle ilgili bilinmeyenleri bizlere tekrar göstermesi açısından büyük önem arz ediyor. Bu vesileyle tüm Kırşehirli hemşerilerimi 24 Aralık 2021 Cuma günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde söyleşi ve imza gününe bekliyorum.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku