Güncel

SİYAH KUŞAK SINAVI YAPILDI

SİYAH KUŞAK SINAVI YAPILDI

9 Temmuz 2019 13:50
-A

+A


Taekwondo Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Kırşehir de 07.07. 2019 tarihinde düzenlenen Siyah Kuşak ve dan sınavları yapıldı...
Teakwondo Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Siyah Kuşak Sınavı Kırşehir'de yapıldı.
Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından 7 merkezde yapılan kuşak sınavında Siyah Kuşak 1.2.3.Pum/Dan sınavları yapıldı. İlk defa sınava giren sporcular oldukça heyecanlı olduğu gözlenirken birçok sporcunun velisi sporculardan daha fazla heyecan yaşadı.
Sporcular, Poomsae/Müsabaka/Eşli hareket ve Yüksek vuruşlardan sınava tabi tutuldular. Sporcuların sınav performansları oldukça yüksekti.
Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Aşıkpaşa Spor Salonunda düzenlenen kuşak sınavına İç Anadolu bölgesi illeri katıldı.
Aşıkpaşa Spor Salonunda gün boyunca devam eden kuşak sınavında Kırşehir adına mücadele eden 30 Taekwondocu bir üst kuşak olan siyah kuşağa terfi etti.
Siyah Kuşak terfi sınavında ter döken ve başarılı olan Takwondocuları tebrik eder, yeni kuşaklarında başarılar dileriz.
Milli takım Antrenorü Yusuf Aslan  yaptığı açıklamada;” Millî Takım antrenöri ve sınav komisyonunda görevli  Yusuf Aslan ve Salim demir yaptıkları açıklamada, ilerleyen zamanlarda Taekwondo federasyonumuzun bir çok faaliyetini ilimizde yapmak için taleplerinin ve çalışmalarının olacağın belirttiler”.
Milli takım Antrenorü Yusuf Aslan ,İlimizde düzenlenen sınavlara değişik illerden toplam 250 Sporcu ve  elliye yakın antrenörü misafir ederek hiç bir aksaklığa meydan vermeden başarılı bir şekilde tamamladıklarını açıklayarak,
bu faaliyette bir bütün olarak bizlerle beraber olan Taekwondo federasyonumuza, Gençlik ve spor il müdürlüğümüze, İl temsilciliğimize, ilimize gelen tüm antrenörlere ve sporcular teşekkür ettiklerini belirtti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku