Güncel

SORUMLULUK ANNE VE BABALARDA!

SORUMLULUK ANNE VE BABALARDA!

9 Temmuz 2018 07:23
-A

+A

 Kırşehir’de çocuklar, gelin ve sünnet konvoylarında, otomobillerin önünü kesip para alabilmek için hem hayatlarını tehlikeye atıyor, hem de trafiği olumsuz etkiliyor. Kırşehir de yaşları 10 ile 12 arasında değişen çocuklar, kent merkezinde trafik akışının yoğun olduğu yerlerde düğün konvoylarının önüne geçip para istiyor. Para almak için araçların peşinden koşan ve kazaya davetiye çıkaran çocuklar, tehlikeye aldırış etmiyor. Çocukların bu davranışı sürücülere de zor anlar yaşatıyor.Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte artış gösteren düğün konvoyları, özellikle de çocukların gelin arabası önünü kesmek ve bahşiş alabilmek için verdiği mücadele, kazaya davetiye çıkartıyor. Düğün konvoylarında gelin arabalarının önünü keserek birkaç lira bahşiş almak isteyen bazı çocuklar, tüm uyarılara rağmen tehlikelere aldırmıyor. Hızlı seyreden araçların önüne bir anda atlayan çocuklar ölümle burun buruna bile gelebiliyor. Trafikteki yoğunluk ve çocukların birbirini itişmesiyle yaşanan kazaların meydana gelmemesi için uzmanlar aileleri uyardı. Çocukların bu konuda bilgilendirilmesi ve yaşanabilecek tehlikeleri göz ardı etmemeleri için uyarılarının dikkate alınmasını isteyen uzmanlar, ailelerin çocuklarını bu konvoylardan uzak tutmalarını istedi. Yaz mevsiminin başlamasıyla hareketlenen düğün sezonunda benzeri olumsuzlukların yaşanmaması için dikkatin elden bırakılmaması isteniyor.
ÇOCUKLAR BİRBİRLERİYLE YARIŞIYOR!
Çocuklar gelin arabalarından bahşiş kapmak için birbirleriyle kıyasıya yarışıyorlar. Düğün konvoyundaki araçlarla adeta köşe kapmaca oynayan çocuklar, bahşiş kapmaya çalışıyorlar. Olası üzücü kazalara davetiye çıkaran çocukların bu hareketi zaman zaman trafiğin aksamasına da neden oluyor. Bilinçsizce araçların önüne fırlayan çocuklar sürücülere de zor anlar yaşatıyor. Bu manzara sadece Kırşehir'de merkez bölgelerde yaşanmıyor. Şehrin bir çok yerinde de çocuklar bahşiş almak için trafiği alt üst ediyor. 
SORUMLULUK ANNE VE BABALARDA!
Cadde ve sokak başlarında bekleyen çocuklar, gelin ya da sünnet arabası gördüklerinde otomobillerin önüne atlıyor. Çocukların bahşiş kapma yarışı, sürücülere de zor anlar yaşatıyor. Emniyet Müdürlüğü ekipleri üzücü olayların yaşanmaması için çocukları düğün konvoylarından uzaklaştırıyor. Ancak çocukların nerde ve ne zaman çıkacakları belli olmuyor. Gelin ve sünnet çocuğu konvoylarından bahşiş almak için hayatlarını hiçe sayan çocuklar için en büyük sorumluluk anne ve babalara düşüyor. Uzmanlar, anne ve babaların çocuklarıyla daha çok ilgilenerek böyle davranışlar sergilememesi için çocuklarına uyarılar yapması gerektiğini belirtiyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku