Güncel

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ 1 NİSAN’DA BAŞLADI

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ 1 NİSAN’DA BAŞLADI

1 Nisan 2020 17:12
-A

+A

          Sosyal yardım için ödemeler, 1 Nisan'da PTT üzerinden gerçekleştirildi. Sosyal yardımdan, halihazırda 2022 sayılı kanun kapsamında sosyal yardım alan bazı vatandaşlar yararlanmış olacak.1 Nisan Çarşamba günü itibari ile başlamış olan sosyal yardım                  Kırşehir PTT ÖNÜNDE emniyet görevlilerin  güvenliği altında başladı. Belli aralıklar ile sıra halinde oluşan kalabalık yoğunluğa neden oldu. Sosyal yardım için gelen vatandaşlar yapılan uyarılara rağmen kural ihlali yaptıkları gözlerden kaçmadı.
SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?
         Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar ödemelerini 1 Nisan'da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da alacak.
PTT Kartı olan vatandaşlar 1.000 TL'lik desteği tüm kamu bankalarının ATM'lerinden komisyonsuz olarak çekebiliyor.
KİMLERİ KAPSIYOR?
             Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku