Güncel

STRATEJİK PLAN DEDEKTİFLERİ İŞ BAŞINDA

STRATEJİK PLAN DEDEKTİFLERİ İŞ BAŞINDA

Okunma: 857

9 Nisan 2021 14:09
-A

+A

Stratejik Planın 2.10.2 Oda Stratejik Planının Bağımsız Takibi İçin Üyeler ve Halktan Gönüllü Olarak Seçilen ‘’ Stratejik Plan Dedektifleri’’ Kurulunun Oluşturulması ve Sonuçlarının Web Sayfasında Yayınlaması maddesi kapsamında, Stratejik Plan Dedektiflerimiz Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, YMM Murat Yüksel ve Ecz. Taşkın Doğan, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yılmaz, Genel Sekreterimiz Pınar Demir, Akreditasyon Sorumlumuz İpek Koçyiğit ve Eğitim Araştırma Sorumlusu Halil Ekicioğlu ile bir araya gelerek 2020 İş Planını incelediler. Toplantıda dedektiflerimiz aşağıdaki konularda görüş ve önerilerde bulundular.
Görüş ve Öneriler:
Tarıma dayalı ihtisas OSB kurulması çalışmalarının hızlandırılması, sanayi şehri olmadığımız ve Çevre Yönetim Sistem uygulayan bir Oda olarak sanayi demek çevre kirliliği demek olduğu için tarıma dayalı ihtisas OSB konusunda fizibilite raporunun hazırlatılması ve şehrimizin tarım alanında ivme kazanması sağlanmalıdır.
Üye eğitimlerine katılımın artırılması
konusunda alternatif çözüm yollarının bulunması önerilmiştir.
Odamız bünyesinde kurulan Arabuluculuk Merkezi’ne 2020 yılında başvuran olmadığı sonucuna istinaden, Adliye içinde yer alan Arabuluculuk Merkezi kapanacağı için Oda üyelerinden önümüzdeki dönemlerde Arabuluculuk Merkezi’ne başvuru gelebilir.
Kaya tuzu denilince Türkiye’de herkesin aklına Çankırı tuzu gelmekte, bu nedenle daha etkin bir tanıtım faaliyeti için metotlar geliştirilmeli.
Termal suyun tanıtımı konusunda diğer kamu kurumları ile (Belediye, Valilik) işbirliği geliştirilebilir.
Kırşehir TSO adının arama motorlarında en üstte çıkması için çalışmalar yapılması faaliyetinin bütçesi incelenmiştir. Söz konusu faaliyet için ayrılan 2.225,13 TL’nin bu tür bir faaliyet için yeterli olmadığı ve artırılabileceği önerisi sunulmuştur.
Hedefini tamamlamayan personel için düzeltici tedbirler önerilmiştir ve zaman planlaması konusunda personelin daha hassas davranması önerisi sunulmuştur.
Görüş ve önerilerin, Yönetim Kuruluna sunulması kararlaştırıldı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku