Genel

Su Ürünleri Av Yasakları Başlıyor.

Su Ürünleri Av Yasakları Başlıyor.

Okunma: 299

9 Mart 2021 14:17
-A

+A

 

KIRŞEHİR'DE  su ürünlerinin neslini korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla bakanlık tarafından hazırlanan tebliğ hükümleri gereği su ürünleri av yasağı başladı.
KIRŞEHİR İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Su ürünleri kaynaklarımızın korunması ve sürdürülebilir olarak kullanılabilmesi amacıyla 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa bağlı tebliğler gereği İlimizde ticari ve amatör su ürünleri av yasakları 15 Mart 2021 tarihinde başlayacak olup 15 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir.
İlimiz sınırları içerisinde yer alan Hirfanlı Baraj Gölü ve Çoğun Baraj Gölünde ticari su ürünleri avcılığı yapılmakta olup, söz konusu avlak sahalarında yasak süresince su ürünleri avcılığı yapılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında İlimizdeki tüm avlak sahalarında amatör su ürünleri avcılığı da yasak olacaktır.
İlimiz su ürünleri avlak sahalarında İl Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecektir.
Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır.
2021 tarihleri arasındaki mevcut av yasağına uymaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini ve denetimle görevli kamu personeline kontroller sırasında yardımcı olunması bu hususta vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir” denildi.
Öte yandan tırıvırıparaşüt olarak adlandırılan av aracının üretimi, satışı, istihsal yerleri civarında bulundurulması ve su ürünleri avcılığında kullanılması yasaklandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku