Güncel

SÜRMELİ: "Rahmet, Minnet ve Şükranla anıyoruz"

SÜRMELİ: "Rahmet, Minnet ve Şükranla anıyoruz"

4 Nisan 2020 15:26
-A

+A

         Kırşehir Yeni Yeşilyurt ve Kırşehir Memleket Gazeteleri İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucusu Başbuğu Alparslan Türkeş'in vefatının 23. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Murat Sürmeli yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
         "Türk dünyasının lideri, ülkücü Hareketin Mimarı ve Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ebediyete intikalinin üzerinden 23 yıl geçmiştir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in vefatının üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen ona olan sevgimiz, sadakatimiz, özlemimiz hiç eksilmemiş, onun yolunda yürüyenlerin sayısı milyonlara ulaşmıştır. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ömrünü Türk Milliyetçiliği davasına ve Türk Birliğine adamış, Türk Milletinin birliği ve beraberliği için amansız mücadeleler vermiştir.
İnancıyla, istikrarlı hayatıyla, dik duruşuyla, cesur tutumuyla elbette taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurdu. Merhum Kurucu genel başkanımız, Türk siyaset ve devlet hayatında eserleri bulunan bir liderdir. Her şeyden önce inanmış bir vicdan, mücadeleci bir kişilik, ülkülerinden taviz vermeyen bir dava insanıydı. Varlığını ve vaktini tamamıyla milletine adayan milli bir ahlakı bulunuyordu. Dava adamı olmak her kişinin harcı değildir. Her şeyden önce dava adamı, inandığı değerleri hayatının mihveri yapan, bununla da kalmayıp ruhunun derinlerine işleyen, dahası bu değerleri hem yaşayan hem de yaşatan vakarlı ve vasıflı insandır.
            Bu duygu ve düşüncelerle kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş'i vefatının 23’üncü yıldönümünde saygıyla, rahmetle yâd ediyorum. Merhum liderimizin kabrinin nur, mekânının Cennet olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyorum."
 
 
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku