Güncel

TANAP'TAN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

TANAP'TAN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

20 Ekim 2018 07:57
-A

+A

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) Doğrudan Yatırım Fonlama Mekanizması kapsamında İçerisinde Kırşehir‘inde yer aldığı,Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği (DİSODER) ile Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi projesini gerçekleştirecek.
TANAP'DAN 5.9 MİLYON LİRALIK KATKI
Şirketten yapılan açıklamaya göre. TANAP. güzergahıüzerinde yapılan ihtiyaç analizinin sonuçlarına uygun şekilde tasarlanan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) ile Türkiye'nin sosyo­ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaya devam ediyor. Bu çerçevede, sürdürülebilir kalkınma için dezavantajlı sosyal grupları toplumsal yaşama entegre etmeyi amaçlayan DİSODER ile imzalanan iş birliği anlaşmasıyla Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi projesi hayata geçirilecek. TANAP'ın5.9 milyon lira katkı sağladığı projeyle, boru hattı güzergahında bulunan Ardahan, Bayburt. Erzincan. Erzurum. Gümüşhane. Giresun, Kars, Kırıkkale, Kırşehir. Sivas, Yozgat. Ankara. Eskişehir, Bursa illerinde 3 bin 600 engellinin ve ailelerinin bilinçlendirilmesi, en az yüzde 15 inin sosyal hizmetlerle erişimi. 5 pilot mekana engelliler için donanım sağlanarak düzenlenmesi, engelliler ve işverenlerin bir araya getirilerek iş hayatına katılımları için imkan tanınması hedefleniyor.
YILLIK 435 BİN LİRALIK ELEKTRİK ENERJİSİ TASARRUFU
Ayrıca. TANAP'ın Giresun Ticaret Borsası ile imzaladığı bir başka iş birliği anlaşmasıyla da Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi projesine destek verilecek. Projeyle kırsal kesimler ve tarım alanları için ideal olan güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Giresun'da Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsası'nda güneş enerjisinden elden edilen elektrikle yıllık 435 bin lira tutarında elektrik enerjisi tasarrufu planlanıyor. Bunun yanı sıra 17 bin ton fındık depolama kapasitesi oluşturularak bölgedeki fındık üreticilerine fayda sağlanması hedefleniyor. Proje sayesinde, tesisin elektrik ihtiyacının yüzde 90'ı yenilebilir ve temiz enerji kaynağı olan güneşten karşılanacak.
İl Özel İdaresi 2018 Yılı Yatırım Programı Kapsamında, İlimiz Akçakent ilçesi Ayvalı, Avanoğlu, Ödemişli Ömeruşağı, Güllühüyük , Kilimli, Kösefakılı ve Hasanali Köylerinde Tanap Projesi Kapsamında İçme Suyu Şebeke Hattı, Kolektör Sistemi ve Depo bakım onarımı çalışmaları tamamlanmıştır.
Avanoğlu Köyüne 4.500 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı, Avanoğlu Köyüne 4.100 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı, Ödemişli Köyüne 3.200 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı,Ömeruşağı Köyüne 50 metreküp depo, 13.000 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı, Güllühüyük Köyüne 4.800 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı, Kilimli Köyüne 75 metreküp depo, Kösefakılı Köyüne 2.200 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı, Hasanali Köyüne 2.600 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı 20 tonluk rezerve binası tamamlanarak vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku