Güncel

Tarım Kredi Kooperatif Market'in şubesi açıldı

Tarım Kredi Kooperatif Market'in şubesi açıldı

Tarım Kredi Kooperatif Market'in şubesi açıldı

Okunma: 1348

28 Aralık 2021 16:44
-A

+A

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Marketler çiftçilerden aldığı güçle büyümeye devam ediyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, AK PARTİ İl Başkanı Seher Ünsal, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, İl Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Cemal Güngör, Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz, Osman Uçar, Hamza Çam ve çok sayıda vatandaşın katılımlarıyla Kırşehir’de Tarım Kredi Kooperatif Marketin açılışı gerçekleştirildi.
Açılış sonrası açıklamalarda bulunan İl Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Cemal Güngör; Market sayısının merkezde daha da artacağını, bu sene ayrıca Kaman’da da market açıldığını dile getiren Güngör, "Bu önemli bir adım. Tarım Kredi Kooperatifleri normal bir market değil, kaliteyi daha ucuza vatandaşa ulaştırmaya çalışan marketler, market zincir. Diğer taraftan da yerel üretime, tarıma, pazarlanmasına destek olan bir alt yapı" ifadelerini kullandı.
“3 HARFLİLER” ESNAFI YIPRATIYOR
Açılışa katılım gerçekleştiren vatandaşlar; “3 harfli” zincir marketler her sokakta her mahallede kendini gösteriyor. Giyecekten beyaz eşyaya, kırtasiyeden cep telefonuna kadar her sektörden ürünü bir arada satıyorlar. Bu durum onlarca sektörü ekonomik olarak olumsuz etkiliyor. Esnafın daha fazla zarar görmemesi için artık her sektör kendi ürününü satmalı” ifadelerine yer verdi.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde yer alan ürünlerin tamamen kendi üretimleri olduğunu ve başka eller değmeden hazır satış haline getirilip tüketiciye sunulduğunu belirtildi.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketleri; “Ortaklarımızdan aldığımız doğal ve kaliteli ürünleri kendi tesislerimizde işleyerek veya işleterek kooperatiflerimizin yanı sıra Kooperatif Marketlerimiz aracılığı ile tüketicilere ulaştırıyoruz.
Üreticimizin hakkını koruduğumuz gibi tüketicinin de hakkını koruyarak ucuz, kaliteli ve doğal ürünlerin hesaplı fiyatlara satışa sunulduğu marketlerimizde diğer çiftçi kooperatiflerinin ürünlerine de yer veriyoruz.
İlk şubesini 2017'de açtığımız ve başlangıçta fiyat dengesi sağlamak amacıyla büyük şehirlerde teşkilatlanan Kooperatif Marketlerimizin, tüketicilere daha yaygın bir ağ ile hizmet sunabilmek adına yurt genelinde şube sayısını artırmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku