Güncel

Tarsim Bölge Müdüründen İl Müdürü Şahin'e ziyaret

Tarsim Bölge Müdüründen İl Müdürü Şahin'e ziyaret

Okunma: 717

12 Şubat 2021 16:11
-A

+A

        Tarsim Kayseri Bölge Müdürü Ömer Altuğ ve Uzman Alperen Numan Turan İl Müdürü Kenan Şahin’i ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette İl Müdürü Kenan Şahin ve Tarsim yetkilileri, değişen iklim koşulların altında tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde Tarsimin önemi üzerinde durdu. Ziyaret sonrası açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin;  “Son yıllarda dolu, don ve kuraklık gibi doğal afetler sıkça görülmekte ve bu afetlerden dolayı tarım alanlarının daha fazla etkilendiğini gözlemlemekteyiz. Üreticilerimizin bu afetlerden korunabilmesi ve bir yıllık emeklerinin heba olmaması için %67’ye kadar devlet destekli (TARSİM) Tarım Sigortası yaptırmaları doğal afetlerle oluşabilecek ekonomik kayıplara karşı çok önemlidir.
         Bu kapsamda 2021 yılında köy bazlı kurak verim sigortası, ayçiçeğinde kuş zararı ve üzümde sıcak hava zararı kapsama alınmış bunlara ilave olarak daha önce ek olarak verilen yaban domuzu teminatının da 2021 yılı itibariyle dolu paketine eklenmiştir.
Ayrıca 2021 yılı itibariyle poliçe yaptıran üreticilere; DİTAP’ a üye olmaları halinde %10’a kadar indirim, hayvan varlığı 1-10 arası olan büyükbaş hayvan yetiştiricileri için % 15 indirim, hayvan varlığı 1-50 arası olan küçükbaş hayvan yetiştiricileri için %10 indirim, Genç çiftçilere %5 indirim, Kadın Çiftçilere %5 indirim uygulanacaktır. Tüm bu çalışmalar kapsamında görülmektedir ki TARSİM çiftçimizin yanındadır.
         Kenan ŞAHİN konuşmasının sonunda tüm üreticilerimizi TARSİM yaptırmaları konusunda önemle uyardı, 2021 yılı yenilik ve indirimlerinin üreticilerimize hayırlı olmasını diledi” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku