Güncel

Tedbirli Olun

Tedbirli Olun

19 Haziran 2019 07:45
-A

+A


Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat illeri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Açıklamada; yağışlar sonucu meydana gelebilecek ani sel, su baskınları, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat illeri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
Yurdun büyük bölümünde geçtiğimiz hafta boyunca etkili olan yağışın bu hafta da devam edeceğinin tahmin edildiği açıklamada yağışlar sonucu meydana gelebilecek ani sel, su  baskınları, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
7. Bölge Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada; “Bu hafta boyunca Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat illerimizde genellikle öğleden sonra görülecek olan yağışların yer yer kuvvetli ve şiddetli olacağı ve hayatı olumsuz etkilemesi beklenmektedir. Tahmin edilen kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlar sonucu meydana gelebilecek ani sel, su  baskınları, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar ve yerel dolu tahminleri için Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün yayınlamış olduğu günlük tahminler ile kısa süreli ve anlık uyarıların takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir. Gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olan sistemin hafta sonuna kadar etkili olmaya devam ettikten sonra hafta sonu yurdumuzun iç ve batı bölgesinde etkisini kaybedeceği bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önümüzdeki hafta boyunca önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında seyredeceği tahmin ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku