Güncel

TEKWONDO DÜNYASINDAN YILDIZLAR

TEKWONDO DÜNYASINDAN  YILDIZLAR

8 Nisan 2020 16:04
-A

+A

Geçtiğimiz günlerde Tekwondo Milli  Takımlar Antrenörü  Salim Demir ,1990 yılında spor camiasına ilk adımını atarak bugüne dek bir çok başarılara imzasını attığını YENİ YEŞİLYURT gazetemize verdiği özel röpörtajda okuyucularımız ile buluşturduk. Bugünkü yayınımızda ise Tekwondo Milli  Takımlar Antrenörü  Salim Demir’in Tekwondo da yetiştiği öğrencileri ile yıldızlar dünyasını oluşturduğunu göreceksiniz.Salim Demir ,amacım yılların tecrübesini öğrencilerime aktarmak ve sporda başarının getirdiği üstünlük ile Türk bayrağını göklere çektirmek olduğunu dile getirdi.
İŞTE SALİM DEMİR’DEN TEKWONDO DOGAN YILDIZLAR
Yeliz Dilara Koçak.;28.10.1997 Ankara doğumluyum. Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Taekwondo hayatıma 15 yaşında Kırşehirde başladım. Bir çok iller arası, Türkiye şampiyonası ve uluslararası müsabakalara katıldım ve bu turnuvalarda başarılar elde ettim. Bu şampiyonalardan sonra ilime döndüm ve hocam Salim Demir ile 2017 Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlandım ve derece yaparak milli takım kadrosuna katılmaya hak kazandım. Elde ettiğimiz bu başarı sonucunda Milli formayı giymeyi hakettim ve bir çok kez ülkemi ve ilimi ayyıldızlı formayı giyerek temsil ettim. Uzun yıllardan sonra Kırşehirde milli formayi giymeyi başaran  ilk sporcuyum.
Kürşat Yurtsever;1997 yılı Kırşehir ili doğumluyum. Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyorum. Taekwondo hayatıma 8 yaşımdayken başladım. Okullar arası müsabakalarda dereceler elde ettim. Birçok iller arası, Türkiye Şampiyonası ve Uluslararası müsbakalara katıldım. Bu müsabakalarda aldığım başarılardan dolayı Milli Takım kampına çağrıldım. Antrenmanlarımda ve çalışmalarımda tek düşüncem Ayyıldız'lı formaya yakışmaktı. 2019 yılında Büyükler Türkiye Şampiyonası'na sıkı bir şekilde hazırlandım ve derece yapmam neticesinde tekrar milli formayı giymeyi hak ettim. Bu başarılarımı tabiki tek başıma elde etmedim her zaman yanımda olan antrenörüm (hocam) Salim Demir'in büyük katkısıyla bu raddeye geldim. Spor hayatımdaki tek düşüncem ülkem adına nice başarılar elde etmek olacak.
İrem Nur Demir ;23.05.2006 Kırşehir doğumluyum. Taekwondoya 10 yaşında başladım. Okulumdan ve derslerimden artan vakitlerimde antrenörüm ve aynı zamanda babam olan Salim Demir eşliğinde taekwondo sporuna ilgi duydum. Kısa zamanda birçok iller arası Anadolu Yıldızları ve  MEB okullar arasında derece yaparak kürsüye çıktım. 2019 yılında Ordu ilinde düzenlenen  10 ülkenin katıldığı Uluslararası Turnuvada 3. oldum şu anda  8. sınıfım Allah nasip ederse LGS sınavım bitince antremanları aksatmadan bütün yaz çalışarak önümdeki Türkiye, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına hazırlanacağım. Hedefim Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu olmak; İstiklal Marşımızı okutup şanlı Türk bayrağımızı  göndere çekmektir.
Nazlıcan Yılmaz ;12.11.2001 Kırşehir doğumluyum. Taekwondo hayatıma 10 yaşındayken başladım. Birçok iller arası, Türkiye şampiyonası ve uluslararası müsabakalara katıldım ve bu turnuvalarda farklı başarılar elde ettim. Başarıya adımlarım Yıldızlar Analigde 3. olup Milli takım kampına davet edilmemle hemen ardından Okullarası gençler seçmesinde Türkiye 2’ncisi olmamla başladı. Kendimi gittikçe geliştirdim, daha çok başarı yapmak istedim ve antrenörüm (hocam) Salim Demir ile 2019 yılı Büyükler Türkiye Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlandım. Bu maçta derece yapmam neticesinde tekrar Milli formayı giymeyi hakettim  ve birçok kez ülkemi, ilimi Ayyıldızlı formayı giyerek temsil ettim.
Elif Miray Güzel; 23.08.2001 Kırşehir doğumluyum. Taekwondo hayatıma 10 yaşındayken başladım. Birçok iller arası, Türkiye şampiyonası ve uluslararası müsabakalara katıldım ve bu turnuvalarda başarılar elde ettim. 2018 yılında Gençler Türkiye Şampiyonasında derece yaparak milli takım kadrosuna seçildim ve milli takım kampına davet edildim. Bu milli takım kampı bana çok güzel tecrübeler kazandırdı. Milli takım kampından sonra ilime döndüm ve antrenörüm (hocam) Salim Demir ile 2019 yılı Büyükler Türkiye Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlandım ve derece yapmam neticesinde tekrar Milli formayı giymeyi hakettim ve birçok kez ülkemi ve ilimi Ayyıldızlı formayı giyerek temsil ettim.
HAYDAR IŞIK; 16/08/2004 kırşehir doğumluyum taekwando hayatıma 10 yaşında başladım.birçok iller arası türkiye şampiyonası ve uluslar arası maça katıldım ve bu turnuvalarda başarılar elde ettim. 2016 yılında minikler türkiye şampiyonasında 3.oldum .2017 yılında yıldızlar türkiyede şampiyonasında 6.oldum okullar arası meb türkiye şampiyonasında 1.oldum 2.oldum ve 3.oldum. 2 kere milli takım kampına katıldım.ülkemi temsil etmek için dünya ve avrupa şampiyonası seçmelerine katıldım.hedefim avrupa ve dünya şampiyonu olmak
Tahsin Can ışık ;28.06.2002 kırşehir doğumluyum. Taekwondoya 9 yaşında başladım. Birçok iller arası, Türkiye şampiyonasına ve uluslararası müsabakalara katıldım ve turnuvalarda başarılar elde ettim. İki kez milli takım kampına davet edildim. Anadolu yıldızlarında iki kere 3. ve bir kere 2. Oldum. MEB müsabakalarında  3. Ve 2. Oldum. Avrupa ve dünya şampiyonası seçmelerine katıldım. Hocam salim demir ile 2019 yılı Gençler Türkiye şampiyonasına sıkı bir çalışma sonunda Milli formayı giymeye hak kazandım ve birçok kez ayyıldızlı forma altında ülkemi ve ilimi temsil ettim.
 
Ramazan Altıntaş; 06.01.2003 doğumluyum 4 senedir taekwandoyla ilgileniyorum salim demir hocamın yol göstermeleriyle ilk senemde anadolu yıldızlarinda 3. oldum o sene duzenlenen türkiye sampiyonasinda 3. olup balkan şampiyonasına gitmeye hak kazandım bir sene daha calistim salim demir hocam onderlinde genclerin ilk senesinde türkiyede derece yaparak tekrardan milli takım formasıni giymeye hakkazandım ülkemi türkish open da temsil etim sonrasinda millitakim kampina gitmeye hak kazandım önemli tecrübeler edindim ilime dondum çalıstim   okullar arasi meb türkiye sampiyonasi ve ülkemi temsil etmek icin Avrupa ve dünya şampiyonası secmelerine katildim 2020 senesinde duzenlenen turkiye şampiyonasında 2. oldum milli takim formasını giymeye hak kazandim
Doğukan Bayraktar; 07.07.2004 kırşehir doğumluyum Taekwondo hayatıma 10 yaşindayken başladım bir çok iller arası ve Türkiye şampiyonasına  katıldım ve bu turnuvalarda başarılar elde ettim. 2018 yılında. Anadolu Yıldızları Türkiye 2.si ve  Yıldızlar Türkiye 5. Si  oldum ve 2019 yılı avrupa şampiyonası seçmelerine milli takım daveti üzerine katıldım ve bu turnavalar bana güzel tecrübeler kazandırdı ve şimdiki hedefim avrupa ve dünya şampiyonu olmak.
Nur Cennet Aydoğdu; 19.07.2002 Kırşehir doğumluyum. Taekwondo hayatıma 10 yaşımdayken başladım. Birçok İller arası, analig, okullar arası, Türkiye Şampiyonası ve uluslararası müsabakalara katıldım ve bu turnuvalarda başarılar elde ettim. Yıldızlar kategorisinde 1.lik 2.likler elde ettim sonrasında Milli takım hazırlık kampına gittim. Çok güzel bir deneyimdi bana çok güzel şeyler kattı. Daha çok hırslandım, hedeflerim büyüdü. Gençler kategorisinde kulüpler türkiye şampiyonasında derece yaptım. Sonrasına 2019 yılı  için antrenörüm Salim Demir ile çok sıkı bir antrenman sürecine ve Türkiye şampiyonasına gittim orada dereceye girdim  Milli takım adına uluslararası maça çağırıldım. Milli formayı giymeyi hakettim. Ülkemi ve İlimi Ay Yıldız formayı giyerek te…
İlknur Kılıçaslan;31.01.2003 Kırşehir doğumluyum. Taekwondo hayatıma 10 yaşımdayken başladım. Birçok iller arası, analig, okullar arası, Türkiye Şampiyonası ve uluslararası müsabakalara katıldım ve bu turnuvalarda başarılar elde ettim. Yıldızlar kategorisinde 2. lik ve 3. lükler elde ettim. Sonrasında Milli takım hazırlık kampına gittim. Çok güzel bir deneyimdi. Bana çok güzel şeyler kattı. Daha çok hırslandım, hedeflerim büyüdü. Gençler kategorisinde okullar arasında 2. oldum. Sonrasında 2019 yılı için antrenörüm Salim Demir ile çok sıkı bir antrenman sürecine girdim ve Türkiye Şampiyonasına gittim. Orada derece yaptım ve Milli takım adına uluslararası maça çağırıldım. Milli formayı giymeyi hakettim. Ülkemi ve İlimi Ay Yıldızlı formayı giyerek temsil e…
Arda İŞGÜZAR ;09/02/2007 Kırşehir doğumluyum. TAEKVANDO hayatıma 8yaşında başladım. Birçok kez iller arası turnuvaları, TÜRKİYE Şampiyonluğu turnuvaları ve 7. Uluslar arası TÜRKİYE açık (TÜRKİŞ OPEN)turnuvasına katıldım. Bu turnuvaların hepsinde birçok kez başarılı sonuçlar a ulaşarak kürsüye çıktım. 2019 yılı Minik erkekler TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldum. 7. Uluslar arası  TÜRKİYE açık turnuvasında 5. lik elde ettim. Anadolu yıldızlar liği ve okul sporları liglerinde çeşitli dereceler kazanıp kürsüye çıktım. Hedefim; Antrenörümün Salim DEMİR Hocamın da katkı ve destekleriyle; Ülkemi Uluslar arası müsabakalarda temsil edip bayrağımızı gönderin en üstüne çektirerek istiklâl marşımızı okumak ve okutmak. Avrupa ve Dünya şampiyonlukları yaşamaktır.
Doğuhan Eflatun ;28.06.2007 doğumluyum. Taekwondo'ya 9 yaşında başladım. Birçok özel turnuvaya katıldım ve bu turnuvalarda birinciliklerim ve  ikinciliklerim var. 2019 yılı Türkiye Şampiyonası'nda 3.oldum ve Milli takım forması giymeye hak kazandım. Hedefim antrenörüm Salim Demir ile birlikte çok çalışıp Avrupa ve Dünya şampiyonu olmak
Mehmet Özdemir ;01.06.2001 doğumluyum. Taekwondo'ya 11 yaşında başladım. Birçok özel maclarda ve Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun kendi maclarında yer aldım. Hedefim antrenörüm Salim Demir ile birlikte çok calışıp Avrupa ve Dünya şampiyonu olmak.
Ömer Toker; 2005 Kırşehie doğumluyum. Taekwondoya 7 yaşında başladım. Birçok iller arası, analig, okullar arası, Türkiye şampiyonası ve uluslararası müsabakalara katıldım ve bu turnuvalarda başarılar elde ettim. Yıldızlar Analig de ve MEB müsabakalarında derecelerim var. 2020 yılında Gençler Türkiye Şampiyonası'nda derece yaptığımdan dolayı Turkish Open'a çağrılarak milli takım formasını giymeye hak kazandım ve birçok kez ayyıldızlı forma altında ülkemi ve ilimi temsil ettim. Hedefim antrenörüm (hocam) Salim Demir ile birlikte daha çok çalışıp Avrupa ve Dünya şampiyonu olmak.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku