Güncel

Temel afet bilinci eğitimleri devam ediyor

Temel afet bilinci eğitimleri devam ediyor

6 Mart 2020 09:33
-A

+A


Yapılan eğitimler ve etkinliklerle halkımızın bilinçlenmesi, depreme karşı daha dayanıklı yapılar yapılması, deprem olduğunda da, toplumun bilinçli bir şekilde ve dayanışma içinde hareket etmesinin hatırlatılması bakımından önem arz eden Deprem Haftası etkinlikleri, toprakları deprem kuşağında yer alan bir ülke olarak bizim için son derece önemlidir.
Ülkemiz topraklarında tarih boyunca büyük acılara neden olan depremlere,1-7 Mart ‘Deprem Haftası’ ile dikkat çekiliyor. Depreme hazırlığa odaklanan özel hafta, okullar başta olmak üzere ilimizde pek çok noktada çeşitli etkinliklerle zenginleştiriliyor.
Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim verildi.
Kırşehir Merkez ve İlçelerinde devam eden 1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında, İl AFAD Müdürlüğünce Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde temel afet bilinci eğitimi ve sonrasında deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
Tatbikat öncesi gerçekleştirilen eğitimde ; Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afet ve acil durumlar öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken doğru davranış şekillleri, afet sonrası ilk 72 saat, yaşam çevremizdeki riskler ve risklerin azaltılması, zorunlu deprem sigortası, afet ve acil durum çantasının önemi ve hazırlanması, toplanma alanları konuları anlatıldı.
Eğitim sonrası öğrencilere, acil durumlarda meydana gelebilecek zararı en aza indirebilecek, aynı zamanda bilgi ve becerilerini artırmayı amaçlayan tahliye tatbikatı ile öğrencilerin okuldan tahliyesi ve yeni nesil arama kurtarma aracının tanıtımın ardından tatbikat sona erdi.

Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku