Güncel

Tıp Fakültesinden İki Önemli Gelişme: Kadavra Üzerinde Anatomi Eğitimi ve Deney Hayvanları Laboratuvarı

Tıp Fakültesinden İki Önemli Gelişme: Kadavra Üzerinde Anatomi Eğitimi ve Deney Hayvanları Laboratuvarı

Okunma: 325

21 Ağustos 2021 15:43
-A

+A

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Kadavra Üzerinde Anatomi Eğitimi Vermeye Başlayacak
Tıp Fakültesi  2021-2022 eğitim-öğretim döneminde, öğrencilerimize zengin maket koleksiyonunun yanında iki kadavra ile anatomi eğitimi vermeye başlayacak. Yeni morfoloji binamızda gerçekleştirilecek eğitimler sayesinde, anatomi biliminin olmazsa olmazı olan kadavra ile geleceğin ahi hekimlerine insan vücudunu en gerçekçi boyutuyla görme imkânı sağlanacak.
Tıp Fakültesi  Anatomi Anabilim Dalı; 1 profesör, 1 doktor öğretim üyesi, 1 araştırma görevlisi ve 4 yüksek lisans öğrencisi olmak üzere alanında yetkin eğitim kadrosuyla, yeni eğitim ve öğretim dönemi için hazırlıklarını tamamladı. Tıp Fakültesi , anatomi eğitimlerini yüz yüze verecek şekilde hazırlıkları tamamlananın yanı sıra internet üzerinden on-line ders imkanını da öğrencilerimize sunmaya hazırlanıyor.
Tıp Fakültesi e Deney Hayvanları Laboratuvarı Kuruluyor
Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Deney Hayvanları Laboratuvarı Ünitesi kuruluyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde faaliyete geçmesi planlanan laboratuvarın tüm akademik düzeylerde öğrencilere ve üniversitedeki bilimsel çalışmalara önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Deney Hayvanları Laboratuvarının sunacağı imkanlarla, üniversitemizde yapılacak akademik çalışmalar ile ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirilecek projelere ciddi bir olanak sağlanmış olacak.
Tıp Fakültesi öğrencilerinin pratik yapmaları ve bilimsel çalışmalara yatkınlıklarını artırmaları amacıyla Deney Hayvanları Dersi seçmeli olarak bu yıldan itibaren ders programına ekleniyor. Kurulduğu günden bu yana sürekli yeniliklere imza atan Tıp Fakültesinin Dekanı ve Rektör Yardımcı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, tüm çalışmalarında kendilerine sunduğu sonsuz destekten dolayı Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkürlerini ileterek geleceğin Ahi hekimlerinin sağlığın öncüleri olacağına duyduğu inancı dile getirdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku