Güncel

TOBB MEYBEM Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri, KTSO işbirliğiyle verilmeye başlandı

TOBB MEYBEM Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri, KTSO işbirliğiyle verilmeye başlandı

Okunma: 579

29 Ağustos 2020 15:39
-A

+A

         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, İkinci El Oto Alım Satım Sınavı Başvurularının başladığını duyurdu. Son başvuru tarihinin 10 Eylül 2020 olarak açıklandığı
başvurular için Oda'ya şahsen başvuru yapılması, başvuru formunun doldurulması gerektiği belirtildi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başvurulara ilişkin "Başvurular şahsen yapılmakta olup, başvuru için 2 adet fotoğraf, 1 adet kimlik fotokopisi ve TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş adına verilecek olan hesap numarasına sınav ücretini yatırarak istenilen evrakları dekontunuzla birlikte teslim etmeniz gerekecektir. İlgili üyelerimize duyurulur" açıklamasında bulunuldu.
          Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde faaliyetini sürdüren TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. Türkiye’nin 81 il ve 160 ilçesinde mesleki yeterlilik sınav belgelendirme hizmeti vermektedir.
 Oda ve Borsalardan gelen talepler doğrultusunda belirtilen alanlarda kapsam genişletme çalışmaları hızlandırıldı.
Aşağıda adı geçen mesleklerde TOBB MEYBEM’in akreditasyon denetimi başarıyla tamamlanmış olup, Ocak 2019 itibariyle emlak bürosu sahipleri ve emlak danışmanları, servis aracı hizmeti veren üyelerimizin çalışanları ve vinç operatörleri için sınav ve belgelendirme hizmetine başlandı.
         1-Emlak Danışmanları İçin Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 ve Emlak Danışmanı Seviye 4: Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği” ile MYK mesleki yeterlilik belgesi alınması zorunlu hale gelmiştir. Mesleki yeterlilik belgesi alınmadığı takdirde, Ticaret Bakanlığı’ndan yetki belgesi verilmeyecektir. Aralık 2019’a kadar MYK mesleki yeterlilik belgesi alınmalıdır.
         2-Servis Aracı Şoförleri İçin Servis Aracı Şoförü Seviye 3: İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” ile okul öğrencilerini taşıyan şoförlerin MYK mesleki yeterlilik belgesi alınması zorunlu hale gelmiştir. Uygulama 2020 yılında başlayacaktır.
         3-Köprülü Vinç Operatörleri: MYK tarafından 11 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan “Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ” ile “Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3” mesleği zorunluluk kapsamına alınmıştır. Üyelerimizin cezai yaptırımla karşılaşmaması adına 11 Kasım 2019 tarihine kadar çalışanlarına mesleki yeterlilik belgesini aldırması gerekmektedir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku