Güncel

TOKİ'den taksitle konut satışı başladı

TOKİ'den  taksitle konut satışı başladı

Okunma: 323

28 Ocak 2020 07:01
-A

+A

TOKİ Başkanlığı'nın Ocak ayı sonu itibariyle satışa sunduğu konut ve işyeri projeleri. Düşük peşinat ödemesi ve aylık 375 TL'den başlayan taksitlerle yapılan satışlarda 2+1, 3+1 ev satışları ile çeşitli özelliklerde ki işyerleri satılıyor.

TOKİ Başkanlığı'nın Ocak ayı sonu itibariyle satışa sunduğu konut ve işyeri projeleri. Düşük peşinat ödemesi ve aylık 375 TL'den başlayan taksitlerle yapılan satışlarda 2+1, 3+1 ev satışları ile çeşitli özelliklerde ki işyerleri satılıyor.
 TOKİ BAŞKANLIĞI'NIN GÜNCEL KONUT SATIŞ LİSTESİ TOKİ
Başkanlığı 2020 yılı Ocak ayı sonu Konut Satış Listesi ve satış detayları. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Türkiye geneli inşa etmiş olduğu projelerin çoğunda satış yapmakta. Alt gelir grubu vatandaşlar ile orta gelir grubu vatandaşlar için yapılan bu konut satışları çok sayıda şehirde devam etmekte.
TOKİ HANGİ ŞEHİRLERDE EV SATIŞI YAPIYOR?
TOKİ Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinde duyurulan konut satışlarına dair paylaşılan bilgilere göre satışlar 25 farklı şehirde yapılacak. Bu şehirlerin bazılarında sadece alt gelir grubu için 2+1 konut satışları yapılırken bazı şehirlerde ise 3+1 konut satışı olacağı belirtildi.  Bu çerçevede listede yer alan ve konut yapılan o 25 farklı şehri sizlere aktarıyoruz.  Ankara, Kırıkkale, Afyon, Bolu, Kırşehir, Bursa, Kütahya, Çankırı, Aydın, Malatya, Niğde, Tunceli, Bitlis, Denizli, Rize, Gümüşhane, Hatay, Gaziantep, Kars, Kayseri, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Balıkesir, İzmir.
 SATIŞ İŞLEMLERİ ÖDEME DETAYLARI
TOKİ Başkanlığı tarafından duyurulan konut yada işyeri projelerinden almak isteyen vatandaşların merak ettikleri ilk konu ödeme esasları. Peki vatandaşlar ödemelerini nasıl yapacaklar? TOKİ Başkanlığı tarafından ödemelere ilişkin paylaşılan o bilgileri sizlere aktarıyoruz.
PEŞİNAT ÖDEMELERİ
 Vatandaşların ödemelere dair bilmeleri gereken ilk konu peşinat ödemeleri. Vatandaşlar başvuru yapacakları evin açıklanan değeri üzerinden belli bir oranda peşinat ödemesi yapacaklar. Bu peşinat ödemeleri genellikle yüzde 10, yüzde 15, yüzde 20 oranlarında olup bazı projeler için yüzde 25 olarak uygulanır. Halen devam eden satışlarda en düşük peşinat ödemeleri 7 bin TL ile 10 bin TL arasındadır. TAKSİT ÖDEMELERİ Vatandaşların bilmesi gereken ikinci konu ise taksit ödemeleri. Taksit ödemeleri de peşinat ödemelerine bağlı olarak değişiyor. Yüksek tutarda peşinat ödemesi yapacak olan vatandaşlar daha az tutarda taksit öderler. Taksit ödemeleri güncel satışlar için en az 375 TL'den başlayan fiyatlarda oluyor. Ödemeler 240 ay vadeye kadar uzayabiliyor.
BAZI PROJELER İÇİN ÖRNEK ÖDEME PLANLARI TOKİ
Başkanlığı'ndan ev alacak olan vatandaşlar için bazı alt gelir grubu ve orta gelir grubu satış bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz(EMLAK365)

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku