Güncel

TORUN; "KIR­ŞE­HİR BE­LE­Dİ­YES­POR KU­LÜ­BÜ 2017 YI­LIN­DA KU­RUL­MUŞ ANCAK İNİŞ­Lİ DEĞİL AK­Sİ­NE ÇI­KIŞ­LI BİR GRA­Fİ­ĞE SAHİP"

TORUN; "KIR­ŞE­HİR BE­LE­Dİ­YES­POR KU­LÜ­BÜ 2017 YI­LIN­DA KU­RUL­MUŞ  ANCAK İNİŞ­Lİ DEĞİL AK­Sİ­NE ÇI­KIŞ­LI BİR GRA­Fİ­ĞE SAHİP"

Okunma: 310

1 Eylül 2021 17:13
-A

+A

Kırşehir Belediyespor As Başkanı Çağatay Han Torun sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada son zamanlara sıkça gündeme gelen Kırşehir Belediyespor'un Kamanlı İş Adamı Taner Ay'a satılması yönünde ki konu hakkında açıklamada bulundu. Çağatay Han Torun aynıu zamanda yapılan eleştirilere karşı kırgın olduğunu dile getirirken Bu tür yazıları sadece okur eleştirisel anlamda bir şey çıkarmam gerekirse çıkarır, katılmazsam da bazen de tebessüm eder güler geçerim dedi.
Kırşehir Belediyespor'un başarısı için ellerinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirten Torun " Unutmayın ki bu takım geçen sene 1'inci ligin kapısından döndü" dedi.
Kırşehir Belediyespor As Başkanı Çağatay Han Torun yaptığı yazılı açıklama da;
"Aslında şahsen sevdiğim, geçmişte sporcu kimliğim dahilinde bana da emeği geçmiş olan saygıdeğer bir ağabeyim köşe yazısında asıl adı Kırşehir Belediyespor olan şehrin güzide ve tek profesyonel takımını zannedersem hala açık zannetiği Kırşehirspor kurumsal kimliği ile zikrederek bir yazı paylaşmış.
                Bu tür yazıları sadece okur eleştirisel anlamda bir şey çıkarmam gerekirse çıkarır, katılmazsam da bazen de tebessüm eder güler geçerim. Saygı duyarım neticede.
                Ancak bu ifadeler işin içi dışı araştırılmadan sadece kurgu ve yoruma ya da varsayıma dayanılarak itham edecek bir sıfata bürünürse ve dahi bir haksızlığa yol açacaksa orada müdahale etme ihtiyacı duyarım ki, bu sevdiğim ağabeyim işin içini öğrensin ne bu dünyada ne de öteki dünyada vebalini çekmesin.           Bu ithamları soru şeklinde okuyucuya telkin yolu ile cevaplattırma gayesi de bu durumu düzeltmez.
                Sevgili ağabeyim öncelikle senin de yönetiminde bulunduğunu ve borcunu zaman zaman ödediğini inişli çıkışlı bir grafiği olduğunu söylediğin kulüp kapandı. Hayatta değil borçları yaşıyor.
                Gündemimizde ki Kırşehir Belediyespor Kulübü 2017 yılında kurulmuş ancak inişli değil aksine çıkışlı bir grafiğe sahip, profesyonel liglerde klasmanımız seviyesinde bulunan tüm iller ve bu işe aklı erenler tarafından yönetimsel bir başarı rol modeli olarak anılan bir kulüptür.
                Başarının çok para harcama ile değil, ahlaklı, gerçekçi ve emek vererek yakalanacağını cemli cümleye gösteren bir tüzel kişilik ve şehrin markası. Başarı mı ne?
                Başarı Sayın Yaşar Bahçeci tarafından kurulduktan sonra aynı yıl BAL nde binlerce seyircisi önünde şampiyon olan takımın hemen akabinde 3. Lig de de şampiyon olarak 2. lige çıkmasıdır.
                Henüz kurulalı 4 yıl olan bu takımın da geçen yıl PTT 1. Lig kapısından dönmesidir.
                Adı büyükşehir olup da milyonlarca, yüzbinlerce nüfusa sahip iller 50-60 milyon paralar harcamalarına rağmen şehre bu heyecanı yaşatamıyorlar.
                O yüzden bu kulüp inişli çıkışlı değil yükselen, göz önünde olan ve takdir edilen bir markadır.
                Haklısın gerçekten şehirden yeteri kadar maddi imkanlar sağlanamıyor, sende fark etmişsin ki zenginler futbol kelimesini duyunca kaçıyor.
                (istisnalar hariç) Destek olanlara da ayrıca minnettarız.
                Sevgili ağabeyim ayrıca şu cümlene katılırım ki takıma zerre faydası olmadan çokça konuşmayı her nasılsa kendine hak görenler de var ancak; yönetimde olup da bolca laf yapanların cebinden ne kadar para çıkıyor ve katkı belediyeden saltanat yönetimden derken orada bir dur lütfen.
                Çünkü buradan sonrasında bilmediğin bir konu hakkında gönlüne göre hüküm yürüterek kendini kul hakkı noktasında vebale sokarsın. Yapma.
                Bilmem benim hakkımda ne düşünürsün, beni sana sorsalar nasıl anlatırsın ama bu cümleleri benim yazdığımı bilince mutlaka sana bir şey ifade edecektir diye düşünüyorum.
                Hayatım boyunca atamdan, babamdan öğrendiğim 'Er kesesinden ağalık yapılmayacağı.' kaidesine daima sadık kalmış bir kardeşin olarak şunları diyorum.
                Tamam belediye desteği var hem de çok.
                Ama sadece Belediye maalesef yetemiyor kanunlarda yetmesine müsaade edemiyor.               İşte o yetmediği noktada aslında cefa çeken ama sana göre saltanat süren o yöneticiler var ya; yerine göre ceplerinden, yerine göre de kendi adlarına kredi dahi çekerek kulübün işleyişinin yürümesini sağlıyorlar.
                Tanığın bir sürü insan var yönetimde bence bu hükmü vermeden ve vebale girmeden sormalı idin.
                Objektif gazetecilik gereği. Ya da her ne gereği ise.
                Senin saltanat sürdüğünü iddia ettiğin yöneticilerin içerde kaç TL parası var sence? Hepsi ticaret adamı ve sermaye işletiyorlar.
                Ve belki inanmayacaksın ağabey ama karşılıksız, tamamen sevgi, fedakarlık ve samimiyet üstüne kurulu.
                Günü gelince elbette herkes alacağını alacak ancak daha arada ufak tefek herkesin harcadığı ama yazılmayan hesaba dahil edilmeyen binlerce TL.      Haaa, bu borç verilen paranın bir faizi neması da yok.
                Aman haa, birde onu çıkarma. Bu saltanat süren yönetim var ya, parasından, işinden, evinden, ailesinden dünya zaman çalıp kendisine emanet edilen bu kurum çökmesin, eski senin o inişli çıkışlı grafiği olan takıma dönmesin, arkadaşlarının başı da öne düşmesin diye gecesini gündüzüne katıyor, stres yaşıyor.     Hal böyle iken saygıdeğer abim, o cümlelerin beni üzdü.
                Eminim ki sende öyle demek istemedin, biri sana dedi sende öyle sandın ama işin içi öyle değil.
                Her ne kadar senin sözlerin beni incitse de ben sözlerimde seni incitmek istemedim, kırdı isem af ola ancak ben de o zahmeti çeken yönetim kurulu üyelerinden biri olarak hem de diğer arkadaşların cefasına şahit olan biri olarak bunları yazmak zaruriyeti hissettim.
                Birde bir ata sözümüz daha var; ''Dere geçerken at değiştirilmez''.. Saygılarımla" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku