Güncel

Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk; "OKUL ÖNCESİ İLİMİZDE DE UZAKTAN OLMALIDIR..."

Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk; "OKUL ÖNCESİ İLİMİZDE DE  UZAKTAN OLMALIDIR..."

Okunma: 716

30 Kasım 2020 15:57
-A

+A

      İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri, okul öncesinde, uzaktan eğitim kararı alabilecek.
      Okul öncesinde yeniden yüz yüze eğitime ara veriliyor ve yayımlanan resmi yazılara göre il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçme kararı alabilecek. Tartışmalara ve görüş ayrılılarına neden olan okul öncesi uzaktan eğitim kararı sendikalar tarafından değerlendiriliyor. Türk Eğitim Sen Kırşehir Şubesi de konu hakkında değerlendirmede bulundu.
Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal TÜRK; sosyal medya hesabı üzerinden ilimizde okul öncesi eğitimlerinde uzaktan eğitime geçmesi gerektiğini savunan bir paylaşımda bulundu. Bazı illerin kurul kararlarına dayanarak okul öncesi eğitimde  de uzaktan eğitime geçtiklerini belirten Başkan Türk, aynı uygulamanın ilimizde de gerektiğini belirtti. İlimizde Salgının giderek yayıldığı şu günlerde eğitim çalışanlarımızı ve öğrencilerimizi riske atmamanın gerektiğini vurgulayan Başkan Türk, okul öncesinde uzaktan eğitim isabetli ve yerinde bir karar diyerek şunları kaydetti:
       "İstanbul,Bursa ve diğer İl valilikleri İl Hıfzısıhha kurul kararlarına dayanarak okul öncesi eğitimde  de uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı.
        Salgının geldiği boyut ve Bilim kurulu kararları dikkate alınarak verilen bu kararlar son derece isabetli ve yerindedir.
İlimizde de salgının artışı nedeniyle vakit kaybetmeden  bu karar alınmalıdır.
Akıl ve bilimin gereklerine ve salgının geldiği boyutlara bakıldığında bu karar kaçınılmazdır. Önceliğimiz eğitim çalışanlarının,öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın  sağlığıdır."
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku