Güncel

ULV DEZENFEKSİYON MAKİNESİ ALDIK

ULV DEZENFEKSİYON MAKİNESİ  ALDIK

9 Haziran 2018 07:47
-A

+A


            Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü başta şap, koyun-keçi vebası ve LSD (sığır çiçeği) hayvan hatalıkları mücadelesinde kullanmak üzere Mistbower ULV dezenfeksiyon makinesi satın alarak üreticilerimizin hizmetine sundu.
Hayvan hastalıkları mücadelesinde kullanılmak üzere İl Özel İdaresi bütçesinden  Mistbower ULV dezenfeksiyon makinesi satın  alındığını belirten Kırşehir Tarım İl Müdürü Kenan Şahin;  “İlimiz hayvan giriş ve çıkışının yoğun yaşandığı illerden biri  olmasından dolayı  yaşanabilecek şap, koyun-keçi vebası ve LSD (sığır çiçeği) hayvan hastalıkları mücadelesinde  kullanmak üzere  İl Özel İdaresi  bütçesinden Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü ULV dezenfeksiyon makinesi satın aldık.
Bu dezenfeksiyon  makinesiyle  yapılacak ilaçlama ile  hayvanlarda  ölüm ve verim kayıplarına neden olan şap , koyun-keçi vebası ve LSD (sığır çiçeği) gibi bulaşıcı hayvan hastalıklarının  çıkışlarından çıkan hastalığın yayılmasını engelleyerek, hastalığı çıktığı işletmede söndüreceğiz. Satın almış olduğumuz  dezenfeksiyon makinesiyle  daha etkin dezenfeksiyon yaparak hayvan hastalıkları ile  mücadele etmemiz mümkün olacaktır. Bu sayede kısa zamanda daha etkin  ve daha geniş alanda dezenfeksiyon yapılabilecek ve hayvan hastalıkların yayılmasının önüne geçerek oluşabilecek verim kayıpları ve ölümleri de önlenmiş olacağız. Ölüm ve verim kayıplarının önlenmesi ile de hem ülke ekonomisine katkısı olacağı gibi, hem de zor şatlarda hayvancılık yapan çiftçilerimizin oluşabilecek zararlarının önüne geçmiş olacağız. 
Yeni almış olduğumuz bu dezenfeksiyon makinesini  Kırşehir Tarım İl Müdürlüğüne ait 4x4 pikap aracın üzerine monte ederek  her türlü zeminde  ulaşım kolaylığı da sağlamış olduk. Dezenfeksiyon makinesinin    360 derece döner başlığı özelliği  sayesinde görevli personelimiz araçtan inmeyerek ve  araç içinden kumanda ederek hayvancılık işletmelerinde  dezenfeksiyon yapabilecekler. Araç ile ulaşılamayan bölge, yada ahırda ise 30 metrelik hortumu sayesinde bu bölgelerde dezenfeksiyon yapılabilecek. Alınan makinenin ULV özelliği olması sayesinde havaya atılan dezenfektan uzun süre havada asılı kalmasından dolayı  kapalı ahırlarda havanında  dezenfeksiyonu da sağlanmış olacağız. Dezenfeksiyon makinesi ile hastalık çıkışları haricinde hayvancılık işletmelerimiz özel olarak hayvan giriş ve çıkışlarında da işletmelerini  dezenfekte ettirebileceklerdir” dedi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku