Güncel

UMUT TÜRKAY AKÇAKENT İLÇE BASKANLIĞINA ADAY!

UMUT TÜRKAY AKÇAKENT İLÇE BASKANLIĞINA ADAY!

5 Şubat 2020 15:25
-A

+A

 
 
23 Şubat 2020 tarihinde olağan 2. Kongresini yapacak olan İYİ Parti'de Akçakent İlçe Başkanlığına Umut Türkay Aday Oldu!
Kongre sürecine giren İYİ Parti de ilçe Başkanlıklarında Akcakent İlçesinde mevcut başkan Umut Türkay, 23 Şubat'ta yeniden aday olduğunu açıkladı. 
İyi Parti Akçakent Kurucu İlçe Başkanı Uğur Aytekin'in 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Akçakent Belediye Başkan Adayı olması nedeniyle İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanlığından istifa  etmesi ile İlçe Başkanlığına yönetim kurulunun aldığı karar ile Umut Türkay vekalet ediyordu. 
Gazetemize İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanlığına aday olduğunu belirten Umut  Türkay şu açıklamalarda bulundu;' 25 Ekim 2017 tarihinde Genel Başkanımız Sn Meral Akşener hanımefendi liderliğinde kurulan İYİ Parti'de aktif görevlerde bulunmaktayım. Parti'nin kuruluş aşamasından itibaren her türlü zorluklara, engellemelere, baskılara  Genel Başkanımız Sn Meral Akşener ile birlikte  İYİ Parti teşkilatları olarak adeta kendimizi siper ettik. Kısa sürede büyük başarılar elde ettik. Ülkemizin içinde bulunduğu bu durumdan çıkması için elimizi taşın altına koymamız gerektiği düşüncesi ile daha parti kurulmadan Meral Akşener Hareketinin Ülkemize İYİ geleceği düşüncesi ile bu meşakatli yolda beraber yürüme kararı aldık. Akçakent ilçe teşkilatında aktif siyasete başladığım da başta ailem ve Akçakent ilçe halkından büyük destek aldım. 23 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan 2. Olağan Genel Kurulda Akçakent ilçe başkan adayı olma kararı aldım. Kongremizin Partimize ve Ülkemize hayırlar getirmesini dilerim. Akçakent İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak, Hep Beraber İYİ olacağız!'
UMUT TÜRKAY KİMDİR? 
1989 Ankara doğumlu olan Türkay, İlk ve Orta öğrenimini Akçakent'te, Liseyi Kırıkkale'de Üniversite ise Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde tamamladı.
Siyasi hayatına Demokrat Parti ile başlayan Türkay, bir dönem Demokrat Parti Gençlik Kolları Kırşehir İl Başkanlığı yaptı. Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından Genel İdare Kurulu ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu görevlerinde bulundu. 2014 yılında Demokrat Partide ki görevlerinden ayrılan Umut Türkay, siyasi hayatına bir süre ara verdi. 
Kırşehir'de bazı yerel gazetelerde köşe yazarlığı ve şiir yazmaya başlayan Türkay, 2017 yılında Akçakent İlçesinin ilk yerel gazetesi olan 'Akçakent Haber Gazetesi'ni kurdu. Halen bu faliyetini ilçenin tanıtımı için devam ettirmekte. 
Dünya Kırşehirliler Derneği, Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği, Akçakent Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği gibi bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulundu.
Ekim 2017 tarihinde Genel Başkan Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti'de ara verdiği siyasi hayatına devam etme kararı alan Umut Türkay, halen İYİ Parti Akçakent İlçe kurucu yönetim kadrosunda ve İlçe Başkan Vekilliği görevini sürdürmekte. 
Daha önce bir çok firmada yöneticilik yapan Türkay, 2018 yılında Çocuk Oyun Parkları imalatı ve satışı yapan Altun Park firmasında ticari hayatına başladı. İlgili Firmanın İç Anadolu Bölge Koordinatorlüğünü yürütmekte.
Genç yaşta yaptığı işler ile sıkça adından söz ettiren Umut Türkay, Akçakent ilçesinin kurucu Belediye Başkanı Bekir Türkay'ın oğludur.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku