Güncel

ÜNAL KAYA, AK PARTİ MİLLETVEKİLİ A.ADAYI

ÜNAL KAYA, AK PARTİ MİLLETVEKİLİ A.ADAYI

30 Nisan 2018 07:36
-A

+A

  Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı, Gazeteci Yazar Ünal KAYA, 1.Tercihinde İstanbul, 2. Tercihinde Kırşehir’i yazarak AK PARTİ Milletvekili A.Adayı oldu.
“AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞIMIZ MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN”
Değerli Gönül Dostlarım.
Memleketimize hizmet yolunda 27.Dönem AK PARTİ MİLLETVEKİLİ A.ADAYI olmuş bulunmaktayım.Yıllardır siz değerli halkımızın teveccühünü kazanarak aranızda oldum.Bazı zaman Tv programlarımla, bazı zaman Kültürel etkinliklerimle, bazı zaman sizden biri olarak söylediğim Türkülerimle sizlerin gözü, kulağı, sesi ve yüreği oldum.
İsterimki bu sesimiz hiç kısılmasın her daim daha ileri gitsin.Çünkü ben Memleketimi, çünkü ben sizleri seviyorum, çünkü “BEN ANADOLUYUM”.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’nin olduğu HOLLANDA’da insan haksızlığına uğradım.Gözümüzde okadar devleştirdiğimiz AVRUPA’da yaşayan 5.000.000 üzeri Türk Vatandaşlarımızın sorunlarını çok iyi biliyorum.7 senemi ve gençliğimi tek dişi kalmış Avrupa’ya feda ettim.Bu yüzden Orda yaşayan vatandaşlarımızın haklarını savunmak ve mağdur edildiği konularda kendilerine yardımcı olmak adına onlarında MİLLETVEKİLİ olmak için aday oldum.
Bir Milletin geçmişi yoksa geleceğide olmaz sözümüzle çıktığımız MİLLETİMİZE HİZMET Yolunda, 2023, 2053 ve 2071 mesnetinde Güçlü bir Türkiye yolunda bende varım diyerek yola çıktım.
Çünkü bu yol doğup büyüdüğüm topraklar olan KIRŞEHİR’in değerleriyle hayata gözlerimi açtım.32 meslek birliğini kurup bir araya getiren Kırşehir’de kurduğu “AHİLİK TESKİLATI” ile hedef 2023 -2053 ve 2071’in temeli oluşturan “Dünya hayatında ticaret yaparak, ahireti kazanmaktır Ahilik” diyen AHİ EVRAN-I VELİ’nin torunlarıyız.
Yine Kırşehir’de Dünyada ilk Kadın teşkilatı olan “BACIYAN-I RUM’u” (Rum Anadolu demek) kuran Ahi Evran-ı Veli’nin eşi FATMA BACI’nın hatırlarıyla büyüdüm.İşte o Ninem Fatma Bacı kadın askerler yetiştirmiş Moğollara karşı savaşmıştır ve şehit edilmiştir.Kırşehir’den Kadın teşkilatını alıp Kayseri’de, Moğolların önüne 30.000 kadın askerle çıkmıştır.”Bunların Kadınları böyleyse erkekleri nasıldır” diye Anadoluyu istila etmek isteyen Moğolları püskürtmüştür işte bu yüzden FATMA BACI Ruhunu canlandırmak için adayım.
Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Kırşehir, Mucur İnanç Köyünde doğan aynı toprağın içinde büyüdüğüm “Daima sabırIı, sebatIı ve iradene sahip oIasın” oğul diyen Osman Bey’in kayınbabası ŞEYH EDABALİ’nin torunlarıyız.
Kırşehir’in değerlerinden “Hararet nârdadır, sacda değildir, Keramet sendedir, tâcda değildir.”diyen Türk ve İslam Tasavvuf ehli Gönül Ereni HACI BEKTAŞ-I VELİ’nin topraklarındanım ve değerlerimizin değerleriyle varolmak için adayım.
Türk Dilinin öncüsü “Türk diline kimesne bakmaz idi,Türklere hergiz gönül akmaz idi, Türk dahi bilmez idi ol dilleri İnce yolu ol ulu menzilleri”diyen, AŞIKPAŞA’nın yurdundanım, bu yüzden adayım.
“CümIeIer doğrudur sen doğru isen, doğruIuk buIunmaz sen eğri isen.” Sözleriyle bizlere ışık tutan Kırşehir’de yaşamış YUNUS EMRE’nin yolunda gitmek için adayım.
Dünya Cennettir İnsana
Eşit Olsun Sana Bana
Kıyılmasın Hiçbir Cana
Anaları Ağlamasın diyen Gönül adamı BOZKIRIN TEZENESİ, NEŞET ERTAŞ’ın türküleriyle büyüdük, onun emaneti olan türkülerini yaşıyor ve yaşatıyoruz.BOZLAK adına Televizyon programları yaparak, Bir Garibim Budur Derdim
Tüm Dünyayı Ben De Gördüm
İsterim Ki Benim Yurdum
Dünyadan Geri Kalmasın, diyerek değerlerimizi yaşatmaya çalışıyorum.Ve Neşet Ertaş’ın Türküleriyle eğitim görüyorum doğrularla olmak için bu yüzden adayım.
Anadolu futbolunu Şaha kaldıran Adam ŞAMİL EKİNCİ’nin yolunda giderek, Kırşehirsporumuzda yöneticilik yaptık.Anadolu futbolunu dile, gönüllere getirdik işte bu yüzden adayım.
Kısacası “BEN ANADOLUYUM”
Sessiz Çığlıkların sesi olmak,
Ülkeme hizmet etmek için adayım.
Ben bugüne kadar ne MAKAM ne MEVKİ hiçbir beklentim olmadan, zor şartlarda, imkanım olmadan, otobüslerle, minibüslerle, sahur programlarında sabahın dördünde metrobüs bekleyip sabahın ışıklarında minibüslerle evime geldiğimi hatırlarım.Ömrümü, yıllarımı, paramı, çoluk çocuğumun rızkını en önemliside zamanımı hiç karşılık beklemeden MEMLEKETE HİZMET ETME yolunda harcadım, BEN HALKIN içinden biri olduğum için adayım.
Benim tek beklentim Memleketim Ülkem insanına olan sözümü yerine getirmek için imkanlarımla hizmet etmekti işte bu yüzden adayım.
Her görüştün arkadaşım var hepside beni bağrına bastı ve seviyor.
İşte ben herkesi birleştiren GÖNÜL ADAMI olduğum için adayım.
Sen nerdeysen biz ordayız diyen gerçeklerle yüzleşen ve AHDE VEFALARINI göstermek isteyen yüreği kocaman insanlarımı kucaklamak için adayım.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku