Güncel

ÜNAL KAYA’DAN 8 ÇILGIN PROJE

ÜNAL KAYA’DAN 8 ÇILGIN PROJE

31 Aralık 2018 07:54
-A

+A

 

Anadolu Kültür Elçisi Akparti Pendik Belediye Başkan A.Adayı Ünal KAYA, “Yaşlandıkça Yaşanabilir bir PENDİK” slogonaylı çıktığı yolda 8 çılgın projeden bahsetti.
İstanbul’da Kırşehir’i temsil eden her ortamda Kırşehir’i tanıtıcı programlar yapan, Tv program yapımcısı, gazeteci, sanatçı, dernek başkanı ve dahası Gönül Adamı Ünal Kaya, 700.000 nufuslu Pendik’te açıkladığı projeler ile adete ilgi odağı oldu.
PROJELERİNİ AÇIKLAYAN TEK İSİM OLARAK İSMİ ÖNE ÇIKTI
Ünal Kaya ,Sosyal Medya hesabından açıkladığı projelerinin önemi dikkat çekiyor. Projelerimden sadece bazıları dediği 8 projesini açıklarken “Yol, park, köprü, imar, eğitim,sağlık,spor gibi hizmetlerin zaten Belediye bünyesinde birimleri bulunmaktadır.
Önemli olan kendinizce yaşadığınız şehre marka değeri katacak projeler sunmanızdır. Trafik yoğunluğundan kurtulacak, sağlıklı yaşam alanlarının olacağı, kadınların, gençlerin ve yaşlıların yaşlandıkça yaşaya bileceği, Sanayinin, teknolojinin ekonomik alanda geliştirerek bir MARKA ŞEHİR oluşturmak hedefimiz olacaktır.” dedi.
KAYA’NIN 8 ÇILGIN PROJESİ
1-ANADOLU KENT KÖYÜ PROJESİ
Yaşlılara ve hastalara yönelik “Yaşlandıkça Yaşanabilir Bir PENDİK için” model Kent Köyü oluşturulacak
2-TELEFERİK PROJESİ
Rahat ve daha hızlı bir ulaşım için 3 merkezli teleferik projesi hayata geçecek.
3-KADIN EMEK PAZARI PROJESİ
Ev hanımları ve Kadınlarımıza ekonomik gelir kapısı açmak adına evlerinde “El emeği göz nuru” ürünlerini Kadın Emek Pazarında satışa sunmak.Teknoloji ve Sanayi Bölgelerindeki üretim yerlerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına fason desteği sağlayarak evde para kazanılmasını sağlamak.
4-MİLLET EVLERİ PROJESİ       
3 Noktaya kurulacak Millet Evlerinde Belediye irtibat büroları, Muhtar Ofisleri, İl Hemşehri Dernekleri Ofisleri, Konferans Salonu gibi hizmetler sunacağız.Kendi sorunlarımızı içimizde çözeceğiz ve birlikte vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz.
5-FUAR ALANI MERKEZİ PROJESİ
Hava, deniz, demir ve karayolunun buluncuğu ilçemize Fuar alanı kazandıracağız.Bu projemiz şehrimize hem ekonomik hemde kültürel zenginlikler katacaktır.
6-MİLLİ ÜRETİM VE MARKALAŞMA PROJESİ
Sanayi bölgelerimiz, Teknoloji merkezlerimiz ile yapacağımız projemizde üretim yaparak dünya çapında markalar çıkaracağız.Sanayinin modeli olan çırak, kalfa, usta ilişkilerini model yaparak meslek liselerinde bulunan gençlerimizi üretime ve sanayimize faydalı birer birey olarak teşvik edecek projelerimizi faaliyete geçireceğiz.
7-STK PROJEMİZ
İlçemizde bulunan hemşehri derneklerimizi bir araya toplayıp Hemşehri Dernekleri Platformunu faaliyete geçirip belediyemiz bünyesinde birim kuracağız.Bu birim kültürel değerlerimizi ve kaynaşmamızı sağlayacak şehrimize birliktelik ruhu katacaktır.Ayrıca bu projemizle derneklerimize belediyemiz sahip çıkmış olacak derneklerimiz kimsenin tekeline geçmemiş olacaktır.
8-ENGELSİZ BİR PENDİK PROJESİ
Şehrimizde teknolojik gelişmelerimizde kullanarak engelli kardeşlerimize engelsiz bir Pendik sunacağız.Engelli kardeşlerimizin bilgi ve birikiminde kullanarak Engelsiz Yaşanabilir Marka Şehir Pendik projemizi hayata geçireceğiz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku