Genel

Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri Başlıyor

Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri Başlıyor

Okunma: 384

3 Ağustos 2021 14:15
-A

+A

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 4 – 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında Cacabey Meydanında Tercih ve Tanıtım Standı açacak.

Bilimsel üretime fayda sağlayarak bilimin ışığında araştırma ve eğitim yapan, bölgesel kalkınmaya katkı sunan ve insan odaklı eğitim veren üniversitemiz, tercih döneminde aday öğrencilerle bir araya geliyor. 4 – 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında İlimiz Cacabey Meydanında Tercih ve Tanıtım Standı açacak olan üniversitemiz, üniversite tercihi yapacak aday öğrenciler ile velilerini bilgilendirecek.
Rektör Karakaya: “Bölgesinde En Çok Tercih Edilen Üniversite Olmak İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”
Aday öğrencilere Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve sunulan imkanların anlatılacağı “Tercih ve Tanıtım Günleri” kapsamında akademik birimler ve bölümler hakkında bilgilendirmeler yapılacak.  Yeni açılan üst düzey bölümlerden aktif halde olan bölümlere kadar birçok bölüm hakkında öğrencilerin bilgilendirileceği “Tercih ve Tanıtım Günleri” ile ilgili açıklamalarda bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, tanıtım faaliyetleri ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bölgesinde en çok tercih edilen üniversiteler arasına girmesini sağlamaya çalışacaklarını söyledi.  Üniversitemizi hem tanıtmak hem de Kırşehirli öğrencilerin şehrinin üniversitesini tercih etmeleri için üniversitemizin tüm birimleri ile faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiğini anlatan Rektör Karakaya açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Üniversitemizde yeni açılan bölümler ve faaliyetler hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. Bu nedenle 4– 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşen Tercih ve Tanıtım Günleri kapsamında aday öğrencilerimizin üniversitemizi yakından tanımasını istiyoruz. Bu nedenle 5– 8 Ağustos 2021 tarihlerinde saat 11:00/12:00 ile 15:00/16:00 saatleri arasında otobüs servisleri ile aday öğrencilerimizin üniversitemizi gezmesi için kampüs gezisi yapılacak. Cacabey Meydanında bulunan standımızda fakülte ve bölümlerde görev yapan akademisyenlerimiz öğrencilere tercihlerinde yardımcı olacaklar.”
Rektör Karakaya, üniversitelerin genel yapısı, eğitim hizmetleri, akademik kadrosu ile teknik ve fiziki donanımı hakkında bilgi sahibi olmalarının önemine değinerek öğrencilere tercih sürecinde her konuda yardımcı olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku