Güncel

ÜNSAL; "BİZ KIRŞEHİR’İN KADERİNİN BUNDAN SONRA DEĞİŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

ÜNSAL; "BİZ KIRŞEHİR’İN KADERİNİN BUNDAN SONRA DEĞİŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Okunma: 399

11 Eylül 2021 16:38
-A

+A

Kırşehir Ak Parti İl Başkanı Seher Ünal; Basın mensuplarının öneri ve görüşlerini almak için Kahvaltı düzenledi.

  Ünsal, Basın mensupları ile Dostça sohbet, muhabbet kahvaltısı olarak dile getirdiği öneri kahvaltısında; biz değiştirmeyi, dönüştürmeyi ve yeniliği seviyoruz. Bir araya gelme sebeplerimizden bir tanesi, siz değerli basın mensuplarımızın önerileri ile birlikte yerel basınımız için ve Kırşehir için neler yapabileceğimizi konuşmak dedi.
 Ünsal, Cumhurbaşkanımız en son “altı” yıl önce Kırşehir’e geldi. Kırşehir’i çok seviyor ve perşembe günü tüm Türkiye’de ki vatandaşlarımıza müjdeler vereceğini düşünüyoruz dedi.
 Biz Kırşehir’in kaderinin bundan sonra değişeceğinin düşünüyoruz diyen Ünsal, aynı zamanda;
-           Kırşehir termal su anlamında çok şanslı, biz bu şansı sağlık turizminde fırsata çevireceğiz.
-           Köy ziyaretleri yaparken, yolumuz Kervansaray Hanı’nın önünden geçti. Ben Kervansaray Hanı’nın öyle olduğunu görmemiştim. Han ahır olarak kullanılmış, yarasalar yuva yapmış. Çok üzüldüm, ecdadımızın kemikleri sızlıyor. Burası için ne yapabiliriz diye düşündüm. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bir görüşmem vardı. Bu meseleyi de dile getirdim ve sorunu hallettik. Şimdi Kervansaray Hanı Kırşehir Valiliğine devredildi. Vakıflar tarafından bütçelendirildi ve tadilat yapılmaya başlandı. Allah nasip ederse; Üniversiteli gençlerin oraya gelip söyleşiler düzenlemesi, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinde ki öğrencilerimizin gelip enstrüman çalmaları, haftanın belirli günlerinde kültürel ve sosyal faaliyetlerin düzenlenmesi gibi güzel hayallerim var. Ecdadın bize bıraktığı mirasa sahip çıkmamak çok ayıp, yenisini yapmıyoruz bari mirasımıza sahip çıkalım. Kırşehir de taş üstüne taş koyan kim varsa ona desteğimiz sonsuz. Memleketimizi ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız dedi.
“Bütçesi tamamen bakanlığa bağlı olacak olan “Millet Bahçesi” nin yapılmasını isteğimiz araziyi Sayın Ekicioğlu Siyaseten veremem. Biz o araziye sosyal tesis yapacağız dedi.”
 Ünsal, “Millet Bahçesi” yapmak için en uygun, en yakışan yer “Kara Yolları Müdürlüğü” nün orası. Bütçesi tamamen bakanlığa bağlı olacak olan “Millet Bahçesi” nin yapılmasını istediğimiz arazi için Sayın Ekicioğlu ile görüştüm ancak siyaseten veremem dedi. Ekicioğlu, “Millet Bahçesi” nin yapılmasını isteğimiz yere Sosyal tesis yapacaklarını söyledi.
 Ünsal, Biz tohumlarımızı ekiyoruz ve birlikte hasat edeceğiz. Siz değerli basın mensuplarımızın görüş ve önerilerinizi de almak istedik ki, Cumhurbaşkanımıza ve gerekli yerlere iletebilelim. Yakın zaman da büyük misafirimiz gelecek ancak sürpriz olacak diyerek sözlerini noktaladı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku