Güncel

VALİ AKIN’IN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJI

VALİ  AKIN’IN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJI

30 Ağustos 2018 07:54
-A

+A

  Kırşehir Valisi İbrahim Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Vali İbrahim Akın ;"Türk Milletinin topraklarını işgal eden güçlere karşı başlattığı büyük taarruzun 30 Ağustos’ta zaferle taçlanmasının96. Yıldönümünü milletçe coşkuyla kutluyoruz.
Tarih boyunca kurduğu devletlerle dünya tarihine yön veren Türk Milleti, bu gücünü ve varlığını bayrağına, vatanına ve istiklaline olan sadakatinden almıştır.
Osmanlı İmparatorluğu da altı yüz yılbu milli şuurla hüküm sürdüğü topraklarda hoşgörüsü ve adaletiyle huzur ve güven temin etmiştir. Ancak 20. yüzyılın başlarında katıldığı 1. Dünya Savaşı’nda aynı safta yer aldığımız İttifak Devletleri’nin yenilmesi sonucu topraklarımız düşmanlarca işgal edilmiştir.
Türk Milleti, devrin en güçlü sömürgeci devletlerinin hazırladığı ve bizleri esarete sürükleyecek Mondros’u, Sevr’i ve her türlü işgalci gücü reddederek bir ölüm kalım mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde sürdürülen Milli Mücadele ile milletimiz, istiklalimizden asla vazgeçmeyeceğimizi, vatan topraklarımızı kanımızın son damlasına kadar savunacağımızı tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Hem düşmanla hem de yoklukla savaşan yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun 30 Ağustos’ta kazandığı zafer sayesinde milletimiz kendi kaderini tayin etme, bağımsız ve hür yaşama onuruna kavuşmuştur.
Dünya tarihinde emsali görülmemiş bu taarruz sonucunda kazanılan zafer ile milletimiz, emperyalist güçlerin esaret kuşatmasını birlik ve beraberliği ile kırmıştır.
Ecdadımızın tüm varlığını ortaya koyarak kazandığı bu şanlı zafer, sadece tarihimizin önemli bir dönüm noktası olarak değil, aynı zamanda daha güçlü bir Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yarınlara ulaşmasında bizlere ilham kaynağı olmuştur.
İnanıyorum ki yüce milletimiz, her aşaması eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu olan bu mücadeleyi asla unutmayacak, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi her türlü tehlikeye karşı koruyacaktır.
Bu duygularla,Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu toprakları bize vatan kılan başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü,Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatanımızın bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.  "

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku