Güncel

Vali Akın, Pandemi ile Mücadele kapsamında Mucur'u ziyaret etti

Vali Akın, Pandemi ile Mücadele kapsamında Mucur'u ziyaret etti

Okunma: 463

14 Eylül 2020 16:46
-A

+A

       Kırşehir Valisi İbrahim Akın pandemi ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde incelemek amacıyla beraberinde İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ile birlikte Mucur ilçesini ziyaret etti. Kaymakam Faruk Erdem, Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Polat ve İlçe Emniyet Müdürü Adnan Adıyaman tarafından karşılanan Vali Akın, salgınla mücadele konusunda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra ilçe merkezinde esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla sohbet etti.
       Amaçlarının her şeyden önce toplum sağlığını korumak olduğunu belirten Vali Akın, “Bilindiği gibi, Mart ayından beri ülkemizde Koronavirüs ile mücadele ediyoruz. Salgınla mücadele kapsamında tedbir kararları alıp uygulamaya koyuyoruz. Bu mücadelede maske, mesafe ve temizlik temel unsurlardır. Bu kurallara uyulması konusunda vatandaşlarımıza hatırlatmalar yapıyor, halkımızın maske, mesafe ve temizlik hususlarına uyması yönünde uyarılarda bulunuyoruz. Koronavirüs salgınının henüz bitmediğini, ciddiyetini koruduğunu vatandaşlarımıza anlatmak, bu konuya dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak üzere ilimiz genelinde denetimler gerçekleştiriyoruz. Tüm Mucurluların salgınla mücadelede bizlere yardımcı olacağına inanıyoruz.” dedi.
        Mucur Belediye Başkanı Yılmaz, "Kırşehir Valimiz İbrahim Akın ve Mucur Kaymakamımız Faruk Erdem  ile birlikte ilçe merkezinde koronavirüs denetimi gerçekleştirdik. Denetimlerde salgına karşı en büyük korunma yönteminin maske ve mesafe olduğu bir kez daha vurguladık." dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku