Güncel

VALİ İBRAHİM AKIN, BİL OKULLARINI ZİYARET ETTİ

VALİ İBRAHİM AKIN, BİL OKULLARINI ZİYARET ETTİ

7 Aralık 2018 07:01
-A

+A

 

Vali İbrahim Akın, Kırşehir BİL Okullarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde, Kırşehir BİL Okullarında düzenlenen kariyer günlerine katılan Vali İbrahim Akın, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında;
“Sevgili gençler, öncelikle kendinize bir hedef belirleyin, o hedefe giden yolda gayret gösterin, en önemlisi de kendinize güvenin. İstediğiniz şeyleri hayatta hiçbir zaman emek vermeden elde edemezsiniz. Hayatta ulaşılmaz gördüğünüz şeyleri emek sarf ederek, gayret ederek, çok çalışarak elde edebilirsiniz. Ülkemizde kimsenin önü kapalı değil, herkes istediği mesleği yapmakta özgür. Sadece hedefleriniz doğrultusunda ilerleyin, her ne olmak istiyorsanız, o hedefe yürümek için var gücünüzle çalışın. Ben de hedeflerim doğrultusunda çok çalıştım, gayret ettim ve bugün Kırşehir Valisi olarak görev yapmaktayım. Sizler de hedefleriniz doğrultusunda sağlam adımlarla yürüyün, yolunuzdan vazgeçmeyin. Her mesleğin zor yanları olduğu gibi, onurlu ve güzel yanları da var. Önemli olan kendinize uygun olan mesleği seçerek kariyer planı yapmanız.
Ülkemizde eğitim konusunda önemli gelişmeler yaşandı. Eğitim kalitemiz dünya ülkeleri ile yarışacak seviyede. Hem devlet okullarımızda, hem de özel okullarda fiziki anlamda önemli aşamalar kaydedildi. Bütün öğrencilerimiz çok güzel ortamlarda eğitim alıyorlar. Ülkemizin gelecekteki yöneticisi olan sizlerin, sağlıklı ortamlarda kaliteli eğitim alması için devletimiz gereken her türlü imkânı sağlıyor. İlimizde de eğitim konusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, ilimizin eğitim kalitesi gerçekten çok üst düzeyde.
Elinizdeki imkânları iyi değerlendirin ve yeniden söylüyorum, kendinize olan güveni kaybetmeyin. İnanıyorum ki, hepiniz azimle, sabırla çalışarak bizleri gururlandıran önemli başarılar elde edecek, kariyerinizde çok iyi yerlere geleceksiniz.” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın hayat hikâyesini sunduğu Kariyer Günleri programı, öğrencilerin yönlendirdiği soruların  Vali Akın tarafından cevaplandırması ile devam etti.
 Vali İbrahim Akın  ziyareti Kırşehir BİL Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yıldırım ve Kırşehir BİL Kolejleri Genel Müdürü Mustafa Çelik’ten bilgiler alması, ana sınıflarını gezerek öğrencilerle ilgilenmesi ve okul binasında yaptığı inceleme ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku