Güncel

VALİ İBRAHİM AKIN KÖYLERİ ZİYARET ETTİ

VALİ İBRAHİM AKIN  KÖYLERİ ZİYARET ETTİ

29 Nisan 2019 07:27
-A

+A

 

Vali İbrahim Akın, Mucur ilçesine bağlı Rahmalar Köyünü ziyaret ederek köyde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geldi.Ziyaretinde Rahmalar Köyü Muhtarı Ali Kaya ve köylüler tarafından karşılanan Vali İbrahim Akın’a Mucur ilçe yöneticileri ve bazı daire müdürleri eşlik etti.Programında, yapımı tamamlanan ve kılınan Cuma namazı ile ibadete başlayan Rahmalar Köyü Şeyh Edebali Cami açılış merasimine katılan  Vali Akın, köyde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelerek sohbet etti.
İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından konuşan Vali İbrahim Akın, “Camiler inancımız gereği olarak Müslümanların toplandığı, buluştuğu, ibadet ettiği yerlerdir. Bir diğer yandan da camilerimiz, minarelerimiz, ezanlarımız İslam’ın sembollerindendir. Köyümüzdeki caminin eski olmasından dolayı yeni bir cami yapılmasında karar alınmış. Bu yeni caminin köyümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dolayısıyla, köylerimizdeki eksiklikleri imkânlar doğrultusunda gidermeye çalışıyoruz. Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yüksek tutmaktır. Bu vesileyle, köylerimize götürdüğümüz hizmetlerin devam edeceğini belirtiyor, herkese teşekkür ediyorum.” dedi.Vali İbrahim Akın, daha sonra Mucur’a bağlı Palangıç Köyü yakınlarında bulunan ve çıkarılan tuzun birçok alanda kullanıldığı Tepesidelik Tuzlasında incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde yetkililerinden tuz ocağı hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, işletmenin ülkemiz ve ilimiz ekonomisine katkı sağladığını söyledi.  Vali  ziyareti, tuz mağaralarında yaptığı inceleme ve çıkarılan tuzlar ile bu tuzların kullanım alanları ile ilgili bilgiler alması ile sona erdi. 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku