Güncel

VALİ ŞENTÜRK KIRŞEHİR'E VEDA ETTİ

VALİ ŞENTÜRK KIRŞEHİR'E VEDA ETTİ

5 Nisan 2018 07:32
-A

+A


 Emekliye ayrılan Vali Necati Şentürk’ü Konak önünde düzenlenen vedalaşmanın ardından uğurladık.
Vali Konağı önünde düzenlenen programda, kendisini uğurlamaya gelen kalabalık kesime hitap eden Vali Necati Şentürk, görev yaptığı süre boyunca Kırşehir’e faydalı işler yapma gayretinde olduğunu söyledi.
İl prokolü, daire müdürleri, Valilik personeli, basın mensupları ve ilimizde yaşayan göçmenlerin yer aldığı uğurlama programında, herkesle birer birer vedalaşan Vali Necati Şentürk, herkesten haklarını helal etmelerini istedi.
Uğurlama heyetinde bulunan herkes, ilimize yaptıkları yatırımlardan ve kendilerine verdiği desteklerden dolayı Vali Şentürk teşekkür ettiler.
Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, yapılan vedalaşmanın ardından, ilimizden ayrıldı.
VALİ ŞENTÜRK'ÜN VEDA MESAJI
Değerli Kırşehirliler,
Daima hizmetin en iyisine layık olan milletimize 41 yıl Mülki İdare Amiri olarak hizmet ettikten sonra kendi isteğimle emekliye ayrılıyorum.
Severek görev yaptığım Mülki İdare Amirliği görevimin Ahi Evran-ı Veli’nin, Âşık Paşa’nın, Cacabey’in, Şeyh Edebali’nin, Yunus Emre’nin memleketi, Türk kültür ve medeniyetinin mayalandığı Kırşehir ilinde nihayete ermesinden dolayı ayrı bir mutluluk ve huzur duyuyorum.
Kırşehir’de görev yaptığım 3 buçuk yıllık Valilik görevim süresince halkımızın daima yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaştım. Ben de kadim Kırşehir’i kendi memleketim, kadirşinas Kırşehirlileri de hemşerilerim olarak gördüm. Aramızda bir gönül köprüsü oluştu. 
Bilindiği gibi 15 Eylül 2014 tarihinde Kırşehir Valiliği görevine atandım. Görev sürem içerisinde Kırşehir’in her alanda daha da gelişip kalkınması için ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket ederek çalıştım. Devletimizden aldığımız ödeneklerle Kırşehir’in ekonomik, kültürel ve sosyal alanda kalkınması için çok önemli yatırımlar aldık, projeler gerçekleştirdik.
Eğitimde ülkemizin marka kenti olan Kırşehir’de eğitimin kalitesini daha da yükseltmek adına önemli çalışmalar yürüttük. Yeni okul binalarının yapımının yanı sıra çağın gereklerine göre donanımlarını sağladık. Gelinen noktada, zaten eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitimde yakalanan kalite ve elde edilen başarı daha da artmıştır. 
Valiliğimizce başlattığımız “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nde uyuşturucuya bulaşmış çocuklarımızın maddi ve manevi açıdan güçlenmelerini ve topluma kazandırılmalarını sağladık.
Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da zulüm gören soydaşlarımıza ve Müslüman kardeşlerimize yardım kampanyaları başlatarak tırlar dolusu yardımlar gönderdik. Afrin’deki kahraman Mehmetçiklerimize yönelik başlattığımız “Kurban Bağışı Kampanyası” kapsamında bini aşkın kurban keserek kahraman askerlerimize gönderdik. Ahi Evran’ın torunu kadirşinas Kırşehirliler, her hayır işinde olduğu gibi bu kampanyalarda da cömert davranarak büyük destek verdiler.
İlimiz genelinde de nerede bir muhtaç varsa yardımına yetişmeye çalıştık. Muhtarlarımızın ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin destek ve bilgilendirmeleri ile mağdurların hep yanında olduk.   
 Bununla beraber Huzurevi’nde kalan yaşlılarımızı, devletimizin koruması altındaki çocuklarımızı ve dezavantajlı grupları sık sık ziyaret ederek dertlerine ortak olduk, büyüklerimizin hayır dualarını aldık. İlimizdeki şehit ailelerimizi ve gazilerimizi hiç yalnız bırakmadık.
Kırşehirli hemşerilerimle her zaman güzel iletişim kurduk. Gönül bağı kurduğumuz vatandaşlarımızın dertleriyle dertlendik, mutluluklarını paylaştık. Vefakar Kırşehirliler, bizimle sofralarını paylaştılar, gittiğimiz her yerde büyük teveccüh gösterdiler.
Gerek meslek hayatımız boyunca gerekse Kırşehir’de görev yaptığımız süre içerisinde kapımız vatandaşlarımıza hep açık oldu. Kimseyi kırmamaya özen gösterdik. Bilmeden kırdıklarım varsa haklarını helal etmelerini bekliyorum.
Kırşehir’de görev yaptığım süre içerisinde gerçekleştirdiğim bütün çalışmalarda bana destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, tüm Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Kaymakam ve Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerine, daire amirlerine, sivil toplum kuruluşu başkan ve üyelerine, basın mensuplarına ve bizimle gönül birliği yapan kadirşinas Kırşehir halkına teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu duygularla, tüm Kırşehirlilere arz-ı veda ediyor, herkesten helallik diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku