Güncel

Vatan karakaya ile hizmete devam

Vatan karakaya ile hizmete devam

25 Mayıs 2019 07:09
-A

+A

 

4 yıllık görev süresini tamamlayan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Vatan Karakaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan Atama Kararı ile tekrar Ahi Evran Üniversitesine Rektör olarak atandı. Atanmasının açıklanması ile beraber  Prf. Dr. Vatan Karakaya sevenleri tepriketti.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11 üniversiteye rektör atamasına
da, Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Turgut, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Adem Korkmaz, Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Hitit ÜniversitesiRektörlüğüne Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Refik Polat, Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Karadağ atandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13. ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. 3. ve 7. maddeleri gereğince yaptı.
Prof.Dr. Vatan Karakaya  göreve geldiği günden bu yana sayısız  başarılara imza atarken 5 plot üniversiteden biri olmuştur .Pilot üniversite sürecinin başlamasıyla ilgili bilgilendirme yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, sürecin 2006 yılında kurulan üniversiteleri incelemek için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından başlatılan ve 41 üniversitenin bizzat çağrısına açık hale getirilmesi ile başlayan bir süreç olduğunu söyledi. Bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak ve üniversitelerin sahip olduğu öz değerlerde ihtisaslaşması amacıyla başlatılan süreçte, YÖK tarafından 41 üniversite için çağrıya çıkıldığını ifade eden Rektör Karakaya, belirli kriterlerde elemeler yapılarak 15 üniversitenin ilk etapta seçildiğini ardından 100 kriterle 5 üniversitenin yenilik getirecek ve yön çizecek pilot üniversite olarak belirlendi.Rektör Karakaya, Termal Seralarda Kümelenme, Kaba Yem Üretim ve Ceviz Odaklı Kalkınma ve Gelişim Projesinde Akıllı Tarımda projesi ile  imzasını attı.Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Vatan Karakaya   dönemi boyunca  akademik anlamda da başarı ile gündeme  gelirken  bir çok projede de imzasını atmıştır. 4 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki gün 13 üniversiteye rektör ataması yapıldı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin üçüncü rektörü, seçimde 34 oyla ikinci sırada yer alan Prof. Dr. Vatan Karakaya olmuştu ve Cumhurbaşkanı kararı ile Prof.Dr. Vatan Karakaya   Ahi Evran Üniversitesi ne atanmıştı ve yeni bir dönem ile Rektör Vatan Karaya  ile birlikte Kırşehir için hizmete devam dendi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku