Güncel

Vatandaş alınan karardan "MEMNUN"

Vatandaş alınan karardan "MEMNUN"

Okunma: 616

15 Aralık 2020 16:00
-A

+A

      Ülke genelinde gündeme oturan ve geçtiğimiz gün gazetemizde yayınladığımız "Vatandaş kara kara düşünüyor..." başlığı ile duyurduğumuz Elektrik faturasına yansıtılan şirket temsil ağırlama giderlerinin eklenmesi haberimiz ile ilimiz vatandaşlarının mağduriyetini ve tepkilerini dile getirmiştik. Sosyal medyada elektrik faturalarına yansıtılacak olan  giderler için ülke genelinde tepkiler çığ gibi büyüdü ve kampanyalar başlatıldı.
       Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), halktan gelen yoğun tepkiler üzerine, elektrik şirketlerinin temsil ve ağırlama harcamalarının elektrik faturalarına eklenmesini iptal etti ve vatandaşı kara kara düşünmekten kurtardı. Halktan gelen tepkiler üzerine iptal edilen madde kurul kararı ile tebliğden çıkarıldı. Yeni düzenlemeye göre, artık bağış, sponsorluk ve reklam ve tanıtım giderleri, ceza giderleri, temsil ve ağırlama giderleri, ilan giderleri, dernek aidat giderleri elektrik abonelerinin faturalarına eklenemeyecek. Vatandaşı büyük bir yükten kurtaran karar ile ilimizde ve yurt genelinde vatandaş rahat bir nefes aldı.
          "Zaten pandemi döneminden dolayı zor durumdayız, birde elektrik faturasına bindirilen giderler bizi daha da zorlayacaktı...Alınan kararı yerinde buluyoruz ve devletimizden her türlü destekçimiz olmasını istiyoruz" diyen ilimiz vatandaşları alınan karardan memnun kaldı...
          Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), halktan gelen yoğun tepkiler üzerine, elektrik şirketlerinin temsil ve ağırlama harcamalarının elektrik faturalarına eklenmesini iptal etti. Ulusal basın ile birlikte gazetemizin de gündeme taşıdığı, elektrik dağıtım ve tedarik şirketlerinin temsil, ağırlama, konaklama ve seyahat giderleri gibi özel harcamalarının da vatandaşın elektrik faturalarına eklenmesine izin veren tebliği, halktan gelen yoğun tepki üzerine iptal edildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku