Güncel

Vatandaşa "REHAVETE KAPILMAYIN" uyarısı...

Vatandaşa "REHAVETE KAPILMAYIN" uyarısı...

Okunma: 506

5 Şubat 2021 16:59
-A

+A

     Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de etkisini gösteren Korona virüs salgınıyla mücadele aralıksız şekilde sürüyor. Aşının gelmesi ve güneşin yüzünü gösterdiği şu günlerde ilimiz vatandaşları cadde ve sokaklarda kalabalık oluşturuyor. Uzmanlar ise, rehavete kapılmaması uyarısı yapıyor. Gerek Kırşehir Valiliği, gerekse Kırşehir Belediyesi denetim ve çalışmalara devam ediyor. Belediyemizin dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor.Vatandaşları uyaran ilimiz yetkilileri aşının ardından ve özellikle ısınan havalardan etkilenmemeleri gerektiği ve ev ziyaretlerinden kaçınılması için uyarılarda bulunuyor.
      Son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte Korona virüs salgınına rehavete dönüştüren vatandaşlar, adeta her yerde kalabalık oluşturuyor. Cadde ve sokaklarda oluşan kalabalığın yanı sıra aileler, misafir gezmeleri düzenliyor.
Vatandaşları uyaran uzmanlar, salgının hale tehlikesini sürdürdüğünü ve gerekli tedbirlere özveriyle uyulması gerektiğini vurguluyor. Bu kapsamda yeni bir çalışma başlatan Sağlık Bakanlığı, ‘Telefonda buluşalım’ sloganıyla ev ziyaretleri yerine herkesi görüntülü konuşmaya davet etti.
EV ZİYARETLERİNDEN KAÇININ
     Ev ziyaretleri yaparak Covid-19'un yayılmasına sebep oluyoruz. Ev ziyaretleri ertelenmeli. Koronavirüs'ü hep birlikte yenelim ifadesine yer veren uzmanlar, “Virüs en çok ev ziyaretleriyle bulaşıyor. Özellikle ev ziyaretleri yapılmamalı. Komşu, akraba ziyareti ve hasta ziyaretlerinde kaçının. En güvenli yer kendi evimiz. Kalabalık olarak bir araya gelinecek her türlü ziyaret çok sakıncalı. Akraba ziyareti ve hasta ziyaretlerinden kaçınılmalı. Evlere misafir kabul edilmemeli. Korona virüs en çok ev ziyaretleriyle bulaşıyor" şeklinde uyarı yapmaya devam ediyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku