Güncel

Vekil İlhan Kırşehir'deki Okullardaki Personel İhtiyacını Gündeme Getirdi

Vekil İlhan Kırşehir'deki Okullardaki Personel İhtiyacını Gündeme Getirdi

Okunma: 445

6 Ocak 2022 17:16
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, Kırşehir ilinde yer alan okulların personel eksikliği ve ihtiyacına yönelik hususları TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirerek okulların sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti.

 İLHAN: "KIRŞEHİR İŞKUR OKULLARA SADECE 111 KİŞİ GÖNDERDİ"
İLHAN, Kırşehir'deki okullarda fiziki koşullara yönelik problemlerin yer aldığını ve büyük bir personel açığının olduğuna dikkat çekerek konuşmasında şunlara yer verdi: "Yüz yüze eğitimde Türkiye genelinde olduğu gibi maalesef Kırşehir'de de birtakım sorunlar yaşanmaktadır. Örneğin, Kırşehir genelinde yaşandığı gibi özellikle Akpınar ilçesindeki okullarda öğretmen, hizmetli, kalorifer yakacak personel, güvenlik görevlisi vb. ihtiyacı bir hayli fazla ve bu durum dönem başından beri de sürmektedir. 2022 yılına gelinmişken Kırşehir'in ilçelerinin bazılarında doğal gaz olmaması hâlâ büyük sorun teşkil etmektedir. İşkur, seçim döneminde her okula en az 5-6 temizlik personeli verirken ihtiyaç sayısı had safhada olmasına rağmen Kırşehir il genelinde okullara sadece 111 kişi gönderebildi."
GÖREVLİ PERSONEL AÇIĞI İVEDİLİKLE ÇÖZÜLMELİDİR!
Son olarak CHP Milletvekili İLHAN, eğitimde yılların emeğiyle marka bir şehir haline gelen Kırşehir'in okullarında bu sorunların yaşanıyor olmasının kabul edilemez bir durum olduğunu ifade ederek bir an önce görevli personel eksiklikleri de dâhil olmak üzere fiziki şartları yetersiz olan okulların sorunlarının çözülmesinin Kırşehir'in en önemli potansiyeli olan eğitimli insan yetiştirebilme açısından büyük önem arz ettiğinin altını çizdi.
İlhan açıklamasında; “Bu yıl yüz yüze eğitimde Türkiye genelinde olduğu gibi maalesef Kırşehir'de de birtakım sorunlar yaşanmaktadır. Örneğin, Kırşehir genelinde yaşandığı gibi özellikle Akpınar ilçesindeki okullarda öğretmen, hizmetli, kalorifer yakacak personel, güvenlik görevlisi vb. ihtiyacı bir hayli fazla ve bu durum dönem başından beri de sürmektedir. 2022 yılına gelinmişken Kırşehir'in ilçelerinin bazılarında doğal gaz olmaması hâlâ büyük sorun teşkil etmektedir. İŞKUR, seçim döneminde her okula en az 5-6 temizlik personeli verirken ihtiyaç sayısı had safhada olmasına rağmen Kırşehir il genelinde bu yıl için sadece 111 kişi okullara gönderebildi. Eğitimde yılların emeğiyle marka bir şehir haline gelen Kırşehir'in okullarında bu sorunların yaşanıyor olması kabul edilemez. Bir an önce görevli personel eksiklikleri de dâhil olmak üzere fiziki şartları yetersiz olan okullarımızın sorunlarının çözülmesi ilimizin en önemli potansiyeli olan eğitimli insan yetiştirebilme açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku