Güncel

YABANLILAR DERNEĞİN BAŞKANI DURMUŞ;" GÜÇLÜ EKONOMİ VE MİLLİ PARAMIZ İLE TÜRKİYE DAHA GÜÇLÜ HALE GELECEKTİR"

YABANLILAR DERNEĞİN BAŞKANI DURMUŞ;" GÜÇLÜ EKONOMİ VE MİLLİ PARAMIZ İLE TÜRKİYE DAHA GÜÇLÜ HALE GELECEKTİR"

16 Ağustos 2018 07:39
-A

+A

    Kırşehir Sivil Tolpum Kuruluşunun Öncüsü Yabanlıllar Derneği Başkanı İdris Durmuş yaptığı açıklama ses getirdi . Başkan Durmuş'u Trump’ın Türk Ekonomisine Karşı Başlattığı Ekonomik Savaşı hakkındaki bildirgesinde önemli açıklamalarda bulundu;"Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın Türk Lirasına yönelik yaptığı müdahale ile başlayan ekonomik savaşı ülkemizin başarı ile çıkacağına inanıyoruz.Halkımıza gelecekte oluşabilecek durumlara karşı sağduyulu hareket etmesini temenni ediyoruz. Bundan sonraki hedeflerimizde üreten ve ihraç eden milli bir ekonomiye sahip Türkiye olması için devletin ve halkımızın seferberlik başlatması gerekmektedir. Güçlü ekonomi ve milli paramız ile Türkiye daha güçlü hale gelecektir. Bu sıkıntılı günler Allah’ın izni ile bir süre sonra düzelecektir.Bulunduğu her yere terör götüren. İki kulesi için iki ülkeyi Afganistan ve Irak’ı işgal eden devletleri modern köle devleti haline getiren Amerika ekonomimizi felç etme ötesinden ekonomik terörü savaşına girmiş bulunuyor bu 81 milyon milletimize karşı açık bir savaştır.
 ’’ Onlar bir tuzak kurdular ve buna karşılık Allah da bir tuzak kurdu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Allah fenalığa karşı ceza verenlerin en kuvvetlisidir. (BAKARA SÜRESİ)
PYD ‘’ye 5 bin tır silah veren masum polisimizi askerimizi şehit ettiren terörü devleti Amerika’yı Yabanlılar Derneği olarak kınıyoruz. Amerika’nın bütün ürünlerini protesto ederek kullanmama kararı alıyoruz. Üyelerimizi yerli ürünler kullanmaya davet, milletimizden gerekli duyarlılığı bekliyoruz.
Gelecekte daha güçlü bir Türkiye olacağına inancımız tamdır. Türkiye’ye biçilen gömlekler dar gelecek. Bölgesel gücün ötesinde daha da önemli görevler üstlenecektir. İnşaallah yakın bir gelecekte dünyayı yöneten güçlü bir Türkiye olacaktır."dedi.
“Türkiye’nin mücadelesi insanlığı esaretten kurtaracak istikbal mücadelesidir”
Türkiye’nin mücadelesinin insanlığı esaretten kurtaracak bir istikbal mücadelesi olduğunu söyleyen Yabanlıllar Derneği Başkanı İdris Durmuş “Biliyoruz ki, Türkiye’nin mücadelesi, sadece misakı milli sınırları içine sığan bir istiklal mücadelesi değil, insanlığı esaretten kurtaracak bir istikbal mücadelesidir. Türkiye, emperyalist zulme karşı dünya mazlumların umududur. Küresel sömürü düzeninin ölüm kusan karanlığını yırtacak adalet, huzur ve barış medeniyetinin temsilcisidir. Şanlı tarihimizden ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla, millet olarak, küresel barışa, adalete, insani değerlere sonuna kadar bağlı kalacağız. Gerektiğinde bu uğurda küresel şer odaklarına karşı bütün varlığımızla savaşmaktan da geri durmayacağız. Milletimizle birlikte, güzel yarınlar için her türlü mücadeleye ve fedakarlığa hazırız. 28 Şubattan, 15 Temmuz’a kadar türlü darbe girişimleri, ihanet senaryolarının üstesinden geldik. Daha da güçlendik, daha da kenetlendik. Bugün de emperyalizmin oyununu boşa çıkarmak için daha güçlüyüz, daha kararlıyız. Yabanlıllar Derneği olarak; milli ekonominin “yerli üretim, yerinde tüketim” anlayışı ile güçleneceğine inanıyoruz. İnanıyoruz ki, Türkiye’ye ekonomik savaş ilan edenler; kaya gibi sağlam milli birliğimizden toz bile koparamayacaklar. Sadece Türkiye değil, dünyanın bütün emekçileri kapitalist Amerika’ya karşı birleşmeli sömürgeci çarklara su taşıyanlara taviz vermemeli, ekmeği ve emeği hedef alan küstah Amerika’nın çirkin kalkışmasına karşı onurlu bir direniş içinde olmalıdır” şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku