Güncel

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Okunma: 224

31 Ekim 2020 15:49
-A

+A

         Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Kırşehir  İl Müftülüğü tarafından Ortaokul, Lise öğrencileri arasında bu yılın teması olan “Peygamberimiz ve Çocuk” konulu Şiir ve Kompozisyon yarışması düzenlendi.
Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri Çerçevesinde “Hz. Peygamberimiz ve Çocuk” konulu Kompozisyon ve Şiir Yarışmasında dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi. İl Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle İlköğretimler kategorisinde gerçekleştirilen ‘’Hz Peygamber ve Gençlik’’ konulu şiir yarışması ile, Lise ve Ortaokulu kategorisinde gerçekleştirilen ‘’Hz. Peygamberin Gençlere Gösterdiği Özen ve Verdiği Değer’’ konulu kompozisyon yarışması neticesinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar.
   İl Müftüsü Yaman, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, düzenlenen yarışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.              
Yapılan yarışmada dereceye giren 8 öğrenci para ile ödüllendirildi. 30.10.2020 Cuma günü saat:13.30’da İl Müftülüğü makamında düzenlenen ödül törenine İl Müftüsü Mehmet Yaman, Şube Müdürü Mücahit Özdemir, öğrenciler ile öğrencilerin aileleri katıldı.
          Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Müftülüğü Hz. Peygamberi Sevmek Konulu Kompozisyon yazma yarışması düzenliyor. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi ve Özel Tüm Ortaokul Öğrencileri katıldı.
Ortaokul öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Diyanet İşleri Başkanlığının Gençliğe Değer projesi hakkında farkındalık oluşturmak ve Müftülüğümüzün gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amaçlandı.
Hz. Peygamber (s.a.v)’in üstün ahlakını, merhametini, tüm insanlık için örnek gösterilen rol modelliğini anlamak ve gelecek nesillere aktarmak için ortaokul öğrencileri arasında “Hz.Peygamberi (s.a.v) Sevmek” konulu kompozisyon yazma yarışması düzenlendi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku