Güncel

YENİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

YENİ  AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

9 Mayıs 2018 07:50
-A

+A

    Kırşehir Memleket Sevdalıları Platformundan oluşan Kırşehir Memleket ve Yeşilyurt Gazeteleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli ve Eski Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Beşkardaş,  Kırşehir  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara'yı yeni hizmet binasında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundalar. Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren  Kırşehir  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Baykara, Sürmeli ve Beşkardaş'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Yeni hizmet binası ,ile ilgili açıklama yapan Kırşehir  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, " Burası Eski kız yetiştirme yurdu ve çocuk yuvasının arsası üzerine yapılan bir projeyle 2  yılda bitirilen içerisinde İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezimizin olduğu şiddet önleme izleme merkezimizin olduğu Çocuk evleri koordinasyon merkezi
müdürlüğünün olduğu ve Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfımızın da dahil edildiği iş birimi ihtiva eden bir kompleks. Erişebilirliğe uygun modern şehrimizin biraz dışında olmasına rağmen ulaşımının kolay olduğu hizmetlerin üretildiği önümüzdeki 20 yıla yakın personel istihdamının sağlanabileceği bir merkez. Bu bağlamda bakanlığımız başta olmak üzere bu yatırımı ilimize kazandıran büyüklerimize şükranlarımızı sunuyorum. Burada 80 personel hizmet vermekte, İl müdürlüğünün kendi birimleri sosyal hizmet merkezinin, şiddet önleme merkezinin aktiviteleri var. Tabi merkezdeki demirbaş malzemelerimizle hizmet vermekteyiz. Fakat  bakanlığımızın uygun gördüğü bir tefrişatla daha modern daha kalıcı daha güzel ve estetik iç dizaynla halkımıza hizmet vereceğiz" dedi.
Yeni hizmet binasının yaklaşık 12 milyon lira maliyete malolduğunu söyleyen Baykara, sözlerine şöyle devam etti.  Amacımız birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı anlayışla, adil ve arz odaklı bir anlayışla hizmet vermektir. Yeni binamız Kırşehir'in her noktasından tek bir araçla ulaşılabilecek bir noktada olması açısından önemlidir. Binada donanımlı ferah odalardan oluşan bir yapı ile hizmet alan vatandaşlarımız daha sağlıklı bir ortamda hizmet alma imkânına kavuşacaklar hem de çalışanlarımız daha sağlıklı bir şekilde hizmet verecekler. Yeni binamız tam donanımlı olup, burada  Evlilik Öncesi Eğitim Programı” ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları amaçlanmaktadır. Evlilik Öncesi Eğitim Programı, evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri amacıyla etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrendikleri bir program olup, çiftlere evliliğe “iyi bir başlangıç yapabilme” fırsatı vermektedir.
            Evlilik uyumunda eşlerin evlilik öncesi hazırlığının ve evlilik problemleri henüz ortaya çıkmadan eğitim almalarının önemi bütün dünyada bilimsel çalışmalarla da ortaya konmaktadır. Bu düşünceden hareketle evlilik öncesi eğitim konusunda toplumun dikkatinin çekilmesi amacı başta olmak üzere birtakım düzenlemeler yapılması planlanmış ve bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda; akademisyenler, konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin görüşleri alınarak, evlilik öncesi eğitime ilişkin müfredatı belirlemeye yönelik bir çalışma gerçekleştiriliyor" dedi. Baykara'nın açıklamasının ardından Kırşehir  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yeni hizmet binasını gezen ziyaretçiler böyle bir binanın Kırşehir'e kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku