Güncel

Yeni Valilik Binası KYK'ya devredildi

Yeni Valilik Binası KYK'ya devredildi

15 Haziran 2020 16:02
-A

+A

Kırşehir'e yapılan toplam inşaat alanı 16 bin metrekare olan yeni hükümet konağı yurt binası oluyor. 500 kişilik yurt binası olarak kullanılacak olan Yeni Valilik binasının devri tamamlandı. Kırşehir'de yapımı tamamlanan ve birçok iddia ve tartışma ile gündeme gelen Yeni Valilik Binası KYK'ya devredildi.
Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015 yılında yıkılan Kırşehir Valiliği'nin yeni binasının yapımı için, ihaleyi alan firma çalışmalara başlamıştı. 
2015 yılında yıkılan Kırşehir Valilik binasının yerine yapılacak yeni bina için 25 Ekim 2017 tarihinde yapılan ihaleyi kazanan firma, çalışmalara başlamıştı. 
2 bin 270 metrekarelik bir alana yapılacak olan yeni Hükümet Konağı binasının 2020 yılında tamamlanmasının planlandığı ve  binanın 4 katlı olacağı açıklanmıştı.
Daha önce yıkılan Hükümet binasının yerine yapılacak yeni hükümet binasının yeri konusunda çok sayıda tartışma yaşanmıştı.Yeni hükümet binasının yeri noktasında bölge esnafı mevcut yerine yapılmasını talep etmiş , esnaf ve sanatkarlar odasının da girişimleriyle yeni hükümet binasının mevcut arazisi üzerine yapılması kararlaştırılmıştı. İhale edilen projenin geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanmıştı ancak zemininden ötürü güçlendirme çalışmaları için Milyonlarca lira harcanmıştı. 2019 yılı içerisinde yükselmeye başlayan yeni hükümet binası ile ilgili çarpıcı bir iddialar ortaya atılsa da  Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile görüşülerek, yeni hükümet binasının Kredi Yurtlar Kurumuna devri ile ilgili İçişleri Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı arasında görüşmelerin devam ettiği ve yapımı devam eden binanın KYK'ya devredildiği bildirildi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku