Güncel

YOL KENARLARI OTOPARK DEĞİL

YOL KENARLARI OTOPARK DEĞİL

10 Ağustos 2018 07:47
-A

+A

 

            Kırşehir merkezde dolmuşçular yolcu indirip bindirecek yer bulamıyor, araçların işgaline uğramış yol kenarları yüzünden yolcu da dolmuşçular da kaldırıma yanaşamıyor.
“Hiçbir trafik ekibi, hiçbir yetkili bunları görmüyor mu?”
Şehrin tam ortasında yer alan kaldırım kenarları bu şekilde araçların park etmesine vatandaş isyan etti. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar; "Hiçbir trafik ekibi, hiçbir yetkili bunları görmüyor mu? Dolmuşları günde binlerce insan kullanıyor." Bu kendini bilmez araç sahipleri araçlarını yol kenarlarına bırakıp gidiyorlar. Bizlerde dolmuşa binmek için bin bir güçlük yaşıyoruz.    Bu kaldırım kenarları konusuna yetkililer önlem alması lazım, yol kenarları otopark değil” dediler. İstikametinde  gelen dolmuşlar en çok sıkıntı yaşadığı Merkez Cacabey Meydanında bulunan Ziraat Bankası önüne yaklaşamadığı için yaşlı vatandaşlar dolmuşa binerken zorluk yaşıyorlar.
Özellikle yaşlı Vatandaşlar, “Biz dolmuşa binmek için kaldırıma yaklaşamadığı zaman binmekte zorlanıyor özelikle küçük arabalarda çünkü yerden çok yüksek oluyor ve binmekte güçlük yaşıyoruz. Dolmuş yaklaştığı zaman bir adımda binebiliyor ve zorlanmıyoruz ama kendini bilmez bazı araç sahipleri yüzünden bizler dolmuşa güçlükle binmek zorunda kalıyoruz. Bu da yetmezmiş gibi yol üzerinde ikamet eden diğer araçlar ise dolmuş durduğu için kornalasrına yükleniyor.Hem görüntü hem de gürültü kirliliği ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştular.
Dolmuşların en çok durduğu yere part eden araçlar nedeniyle dolmuşlara binerken sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Vatandaşlar; “Gelişmiş şehirlerde bu ve benzeri toplumun zaruri olarak kullanmak zorunda kaldıkları alanlarda değil park etmek düşüncesi bile ayıp karşılanırken maalesef ilimizde bazı araç sürücüleri tarafından bir marifetmiş gibi karşılanmakta. Bizler dolmuşa binmek için durakları kullanamıyoruz. Binmek için el kaldırdığımız dolmuşlar ne yazık ki uzak mesafelerde trafiği de ister istemez meşgul etmek zorunda kalarak duruyor. Özellikle bu durumdan en çok etkilenenler ise özürlü vatandaşlarımız oluyor. Onlar uzak duran dolmuşlara binebilmek için birçok engeli daha aşmak zorunda kalıyor” ifadelerini kullandılar.
“Birçok kez vatandaşı araçların düzensiz parkları nedeniyle alamıyoruz”
Yolcuları durdukları yerden alırken park eden araçlar nedeniyle sıkıntılı anlar yaşadıklarını kaydeden dolmuş Şoförleri ise; “Bu kaldırım kenarları kimler için yapıldığını henüz anlamış değiliz. Ne yaparsak yapalım ne yazık ki bu durumun önüne geçemiyoruz. Birçok kez vatandaşı duraklardan düzensiz parklar nedeniyle alamıyoruz. Kaldırımın kenarları birçoğuna düzensiz parklar nedeniyle yanaşmak bile neredeyse imkânsız bir hal alıyor. Vatandaşların birçoğu ise bizlere kızıyorlar. Fakat bizimde bu düzende suçumuz yok ki. Bilinçsiz bazı sürücülerin vatandaşların haklarını hiçe sayarak kaldırım kenarlarına park etmeleri bizlerin suçu değil. Bizlerde bu duruma bir an önce çözüm bulunmasını dört gözle bekliyoruz” mesajlarını verdiler. ”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku