Güncel

YÖRESEL LEZZETLER FUARI YARIN SON BULUYOR

YÖRESEL LEZZETLER FUARI YARIN SON BULUYOR

Okunma: 280

9 Ekim 2021 15:26
-A

+A

Kırşehir Cacabey Meydanında kurulan ve Türkiye'nin her bölgesinden katılımın sağlandığı Yöresel Lezzetler Fuarı açılışı yapıldı. 1-10 Ekim arasında Kırşehir halkına Yöresel lezzetleri tanıtan Fuar yarın son buluyor.

Türkiye'nin farklı coğrafyalarından gelen esnaflar, kurulan yöresel ürünler fuarı ile Ahiler diyarında buluştu. Cacabey Meydanı’nda kurulan fuar ile şehir ekonomisine katkı sağlanması amaçlanırken Kırşehirli vatandaşlar tarafından da fuar alanı ilgi odağı oldu.
Yöresel lezzetlerin sergilendiği alandan elde edile gelirlerden Kırşehir Belediyespor takımına da katkı sunulacak.
Türkiye genelinde farklı bölgelerden gelen yaklaşık 140 esnafı ağırlayan meydanda çocuklar için de sirk gösterileri sunuluyor..
Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen Yöresel Lezzetler Fuarı'nda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından denetim gerçekleştirildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Mehmet GÜ​ZELTAŞ'ın katıldığı denetimde stantları gezen ekipler tarafından ürünlerin tarihileri kontrol edilirken numune alındı.
Denetimlerin aralıksız devam ettiğini ve tüm halkın rahatlıkla alış veriş yapabileceklerini belirten Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Mehmet GÜ​ZELTAŞ, " Numunelerimizi alıyoruz şuana kadarda yaptığımız denetimler de herhangi bir sorunlu ürüne rastlamadık genelde bir çok yöreye ait yöresel ürünlerimiz satışa sunulmuştur gayet güzel herhangi bir sağlıksız ortam yok. Kovid-19 açısından da zaten fuar firmasından gerekli pandemi tedbirleri alınmış dezenfekten, maske, mesafe gibi konulara dikkat ediliyor halkımız güvende gelip alışveriş yapabilir."dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku