Güncel

YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ YAKLAŞIYOR

YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ YAKLAŞIYOR

Okunma: 249

8 Eylül 2021 15:12
-A

+A

34. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 9. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması için son başvuru tarihi yaklaşıyor.

15 Eylül Çarşamba günü düzenlenecek olan yarışmaya başvurular 10 Eylül Cuma günü son bulacak. Ağalar Konağı’nda düzenlenecek olan yarışmada Ahi Sofrası, hamur işi ve tatlılar ile yöresel et ve sebze yemekleri dallarında mücadele edilecek.
Yarışma sonunda her dalda dereceye giren birincilere 5 adet Küçük Çeyrek, ikincilere 3 adet Küçük Çeyrek ve üçüncülere ise 2 adet Küçük Çeyrek Altın verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler; Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Kırşehir Kent Konseyi, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kırşehir Yardım Sevenler Derneğine başvuruda bulunabilecekler.
 Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması’nı her yıl yapılmakta olan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenleyerek geleneksel bir hale getirdik. Böylelikle Anadolumuzun tam ortasında yer alan Kırşehir mutfağının tatlarını gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı gerçekleştiremediğimiz yarışmamıza bu yıl devam ediyoruz. Özellikle ev hanımlarının ve yemek becerisi olan herkesin yarışmaya katılmalarını, bu vesile ile Ahiliğe sahip çıkmalarını bekliyoruz.” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku