Güncel

Zabıta Ekiplerinden Ramazan Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Ramazan Denetimi

8 Mayıs 2019 07:41
-A

+A

 

Ramazan ayının gelmesiyle denetimlerini sıklaştıran Kaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların Ramazan ayını sorunsuz geçirmesi amacı ile başta ekmek fırınları olmak üzere gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerinde, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, ekmeklerin gramajı, kullanılan gıda maddelerinin sağlık açısından uygunluğu, ekmek, pide ve simit fiyatları, sağlık ve hijyen açısından uygunluğu gibi çeşitli konularda denetim yaptı.
Vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak “Denetimlerimizi esnafımızı zor durumda bırakmak için değil, evine yiyecek götüren vatandaşların hijyenik koşullarda üretilmiş gıdaları tüketebilmeleri için yapıyoruz. Sadece eksik evrak bulunduran iş yerlerine cezai işlem uygulandı. Onun dışında hijyen açısından olumsuz bir duruma rastlanmadı. Yapılan denetimlerde esnafımızın bu konuda bilinçli olduğunu gördük." dedi.
Sağlık ve hijyen konusunda esnafların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunan Kaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yapılan denetimlerin belirli aralıklarla devam edileceğini ve özellikle korsan pide imalatı ile seyyar satışlara izin verilmeyeceğini bildirdi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku