Güncel

Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları Bu Hafta Kırşehir'de yapıldı

Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları Bu Hafta Kırşehir'de yapıldı

Okunma: 1108

18 Aralık 2020 13:05
-A

+A

         Bakan Ziya SELÇUK'un meslektaşlarıyla eğitimi, yaşama geçirilen projeleri ve sahadaki yansımalarını konuştuğu 'Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları'nda bu hafta Kırşehir ilimiz vardı.
         Zaman zaman emekli öğretmenlerle veya her ilden temsilcilerin katıldığı zümre öğretmenleriyle çevrim içi toplantılar yapan Bakan Selçuk, bu kez de online konferansla Kırşehir'deki öğretmenlerle buluştu. Öğretmenlerin illerinde ve okullarında yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler alarak gayretlerinden ötürü duyduğu övüncü ifade etti.
       İl Milli Eğitim Müdürü Şevket KARADENİZ, Türkiye'nin geleceğini ve gönül mimarisini inşa eden Ziya Öğretmenimizin bugün Kırşehir'de meslektaşlarıyla birlikte  olmasından ve öğretmen olarak hatırlanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bakan Ziya Selçuk, konuşmasında "Gönül isterdi ki sizinle burada birlikte olalım, beraber olalım ve yüz yüze sohbetler edelim, ama inşallah salgın konusu en kısa zamanda hâllolduğunda beraber olacağız ve yine ülkemiz için, geleceğimiz için hayallerimizi konuşacağız. Sizlerin, sahada neler yaptığını, hangi fedakârlıklarla ne tür özveriler göstererek bugünleri yaşadığınızı, biliyorum ve bunun için sizlere müteşekkirim. dedi.
       Yine  "Bunca başarıyı ortaya koymanız, canla başla çalışmanız başlı başına bir değer. Öğretmenliği çok çok aşan işlerle uğraşıyorsunuz. Öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır; onların mutluluğu, çocukların ve dolayısıyla geleceğin mutlu olması demektir. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. diyerek samimi ifadelerde bulundu.
        Öğretmenlerimiz ise ortak payede buluşarak; Bu zor günlerde bizleri bir araya getiren, eğitimci olduğumuzu hatırlayıp, bizleri onure eden, ve bizlere söz hakkı vererek,sabırla dinleyen bakanımıza ayrı ayrı  teşekkür ettiler. Bizler üstümüze düşen her görevi yerine getirmeye hazırız,  bu tür toplantıların devam etmesini temenni ediyoruz. Gözünüz arkada kalmasın, Kırşehir bize emanet  sözleriyle karşılık verdiler.
        Ziya Öğretmenimizle yapılan online konferans programı, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü Öğretmenleri tarafından söylenen türkülerle sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku